Browsing Tag

Superiore

Zyrtare | Një maqedonas për mbrojtjen, përforcohet Vllaznia

Vllaznia ka prezantuar sot Filip Gligorov si afrimin më të ri në skuadër. Mbrojtësi vjen nga ekipi rumun i Dunarea Kalarasit, me të cilin luajti sezonin e shkuar. Maqedonasi ka dalë nga akademia e Rabotniçkit dhe ka një karrierë të pasur në…

E ardhmja e Frashërit, Kukësi ka një rival serioz

Skuadra e Kukësit po pëson shumë ndryshime këtë merkato, jo vetëm brenda skuadrës, por dhe në staf, aty ku trajner i ri ka ardhur Shpëtim Duro. Shumë futbollistë janë larguar, afrimet nuk kanë munguar, por merkato nuk mund të quhet kurrsesi…

Zyrtare: Gerhard Progni lë Teutën, mësohet skuadra e re

Kolonia e lojtarëve që lënë Superioren për të luajtur në IPKO Superliga e  Kosovës është shtuar, pasi edhe Gerhard Progni ka vendosur të pranojë ofertën e Gjilanit dhe kështu trajneri Gentian Mezani e ka gjetur edhe mesfushorin e djathtë që…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet e shumta për të siguruar pjesëmarrjen në Kategorinë Superiore për sezonin e ardhshëm, ndërsa vendimi i “CAS” për…

VIDEO | Partizani sërish “thatë”, Europa është makth

Partizani nuk ia dalë të marrë një rezultat pozitiv në takimin e zhvilluar në “Selman Stërmasi” ndaj Sherif Tiraspol. Kampionët e Moldavisë zhvilluan një lojë cinike duke mundur 1 – 0 skuadrën shqiptare. Demat udhëtojnë javën e ardhshme…

“Nuk ka asnjë shans”, Ngo refuzon klubin e Superiores

Majkëll Ngo e ka mbyllur me Tiranën. Edhe pse pati një akord për rinovimin e kontratës, asgjë nuk u konkretizua dhe tashmë sulmuesi duhet të mendojë për një tjetër destinacion për të ardhmen e tij. Shtatlarti në llogarinë e tij në…

Largime nga Laçi, boshnjaku e mbyll me kurbinasit

Skuadra e Laçit dhe fizioterapisti Dario Zërniç nuk do të bashkëpunojnë për këtë sezon të ri futbollistik. Largimi i boshnjakut nga kurbinasit është konfirmuar nga vetë ky i fundit, i cili në Instagramin e tij zyrtar, shkroi: “Të dashur…

Merkato e Kukësit, synohet edhe ylli i Skënderbeut

Kukësi zyrtarizoi sot firmën me Enis Gavazajn dhe huazimin e talentit afrikan, Umar Kamara. Megjithatë, merkatoja e verilindorëve nuk do të ndalet këtu. Siç raporton “Telesport”, Kukësi kërkon me ngulm shërbimet e yllit të Skënderbeut,…

Starova: Luajtëm pa presion, ja planet e merkatos te Laçi

Trajneri i Laçit Sulejman Starova ka qenë i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”, ku ka folur në lidhje me përvojën e skuadrës së tij në kualifikueset e “Europa League”, ku patën kundër izraelitët e Hapoel Ber Shevës. LAÇI –…

Tjetër zyrtarizim te Tirana, radhën e ka mbrojtja

Tirana është skuadra më aktive shqiptare në këtë merkato. Bardheblutë janë përforcuar ndjeshëm këtë dritare transferimi dhe duket se nuk kanë ndërmend të ndalen. Sot, menjëherë pas miqësores kundër Renovës, është zyrtarizuar mbrojtësi Tefik…

Në pritje të ofertave: Ja formacioni i lojtarëve pa kontratë

Jemi në periudhë merkatosh. Futbollistë, agjentë, drejtorë e presidentë klubesh i janë drejtuar tavolinave të negociatave teksa përgatiten për sezonin e ri. Në krahasim me vitet e shkuara kemi një numër më të vogël lojtarësh pa kontratë.…

Kukësi pazar në Korçë, synohet një sulmues

Kukësi është vënë prej kohësh në ndjekje të një sulmuesi. Vasil Shkurtaj është lojtar që do kënaqte çdo trajner të Superiores, por kampionati është i gjatë dhe te Kukësi kanë pasur gjithmonë “arsenal” të bollshëm në repartin e sulmit.…

Apolonia “pazar” te Laçi, transferon një mesfushor

Artan Mergjyshi po ideon Apoloninë e sezonit të ri dhe njohjet e vjetra janë pjesë e projektit të tij. Së fundmi ai u ka kërkuar drejtuesve të bindin mesfushorin Erisildo Smaçi dhe i riu ka nënshkruar dhe do të jetë pjesë e fierakëve…

“Morëm trajnerin e duhur”, Jonuz firmos dhe prezantohet

Vllaznia ka nisur nga puna dhe lëvizja kryesore ishte ajo e zgjedhjes së trajnerit të ri. Mirsad Jonuz, trajneri i njohur që ka drejtuar edhe përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut, sot ka mbërritur në Shkodër dhe ka nënshkruar kontratën që e…

Misioni më i vështirë i Gjicit, tani ka punë me kontratat

Kukësi u eliminua që në turin e parë të Europa League dhe në kampin verilindor është përjetuar shumë keq. Presidenti Safet Gjici e konsideron një dështim të madh, edhe pse Debreceni rival ishte një kundërshtar shumë i vështirë dhe shikohej…

Zyrtare: Sabien Lilaj në Izrael, detajet e kontratës

Sabien Lilaj është gati për aventurën e tij të re në Izrael. Mesfushori korçar kishte nënshkruar që më 20 qershor një parakontratë me Sektzia Nes Tziona, ndërkohë që tanimë zyrtarisht është njoftuar nga ana e klubit izraelit që Lilaj do të…

Kukësi-Debrecen, njoftim i rëndësishëm për biletat

Kukësi u mposht nga Debreceni me rezultatin 3-0 dhe kualifikimi në turin e dytë duket një mision i vështirë. Gjithsesi verilindorët do kërkojnë një gol të shpejtë për të shpresuar në përmbysjen e madhe. Nga ana tjetër klubi ka përcaktuar…

Batha: Dua derbin si bardheblu, tifozët e Tiranës i kuptoj!

Idriz Batha është rikthyer te Tirana, klub ku ka luajtur me moshat dhe ka mbajtur shiritin e kapitenit. Të njëjtën gjë e ka bërë edhe te Partizani, në ekipin e parë. Mesfushori ndihet mirë për zgjedhjen që ka bërë dhe dëshiron që ky…

Uilliam: Nuk na shqetëson opinioni, Partizani merr atë që do!

Partizani barazoi pa gola në ndeshjen e parë me Karabak, ndërkohë që në kampin e kuq theksojnë se kanë bërë një ndeshje të mirë. Vetë trajneri Franko Lerda u shpreh se kishin bërë gjithçka në perfeksion, ashtu siç e kishin përgatitur. Për…

Gega: Krenar për vlerësimin, do doja të drejtoja Valbonën

Skënder Gega është vlerësuar në Tropojë me çmimin “Qytetar Nderi”. Bashkia e kishte ftuar atë në përurimin e stadiumin “Valbona” dhe trajneri kampin me Partizanin sezonin e fundit u shfaq mjaft i lumtur dhe nuk i fshehu emocionet. “Nuk…

CAS lë pa fjalë Skënderbeun, s’ka reagim zyrtar

CAS i dha një goditje të rëndë Skënderbeut, që duhet të vazhdojë të vuajë dënimin e UEFA-s me 10 vite përjashtim nga kompeticionet evropiane, si dhe të derdhë në arkat e qeverisë evropiane të futbollit 1 milion euro.  Një dënim revolucionar…

Partizani milioner edhe nëse dështon, por ia kalon Feronikeli

UEFA ka zyrtarizuar shifrat që do të marrin klubet nga pjesëmarrja në kupat e Europës dhe te Partizani po festojnë, pasi veç për titullin kampion shkojnë në arkat e klubit 260 mijë euro. Pjesëmarrja në raundin e parë të kualifikueseve u jep…

Tirana drejt Ohrit, zbulohet miqësorja e parë

Tirana ka nisur përgatitjet dhe ditën e hënë pritet të zhvendoset në Ohër, ku edhe do të kryejë fazën përgatitore. Bardheblutë do të zhvillojnë atje edhe ndeshje miqësore dhe e para është zbuluar. Të shtunën e 20 korrikut përballë 24 herë…

Shkëmbi: Rezultat i gënjeshtërt, ju tregoj problemet!

Teuta u mposht 3-0 nga Ventspils në Letoni dhe kalimi në raundin tjetër është një mision shumë i vështirë, për të mos thënë i pamundur. Pas ndeshjes, trajneri Bledi Shkëmbi është paraqitur në sallën e konferencës për shtyp dhe ka folur…