Filo: Korça do përfaqësohet në futboll, po shikojmë alternativat me Takajn

Kryetari i bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, është rikthyer të flasë për situatën delikate të cilën…

Sibo: Mos e nënvlerësoni Superioren, fitova shumë nga Shqipëria!

Kuasi Sibo u zyrtarizua si lojtari më i ri i skuadrës spanjolle Ibiza UD

Hap gjigant, ish-mesfushori i Skënderbeut transferohet në Spanjë

Skuadra e Skënderbeut ka pasur në gjirin e saj shumë lojtarë të talentuar, që iu ka…

Largim i bujshëm nga Skënderbeu, gati kalimi në IPKO Superliga

Futbollistët shqiptarë që po zgjedhin transferimin në Kosovë, po shtohen dita-ditës dhe kësaj liste, pritet t’i…

Rikthim te Skënderbeu? Ky veprim i Dajës tregon shumë…

Ilir Daja ishte shumë pranë akordit me klubin e Kukësit, për të vazhduar punën e tij…

Ylli Aga: Do bien dy ekipe, ja situata e Tiranës, Vllaznisë dhe Dinamos

Gazetari i njohur sportiv, Ylli Aga, ka qenë i ftuar në emisioni “Pressing” në “ABC Neës”,…

Muça: Ç’do ndodhë me Skënderbeun? Bashkia të reagojë

Lajmet që po qarkullojnë për një tjetërsim të klubit të Dinamos në Korçë janë bërë objekt…

Të huajt në Superiore: Partizani për rekord, Flamurtari totalisht kuqezi

Kategoria Superiore mbetet një destinacion shumë i preferuar nga lojtarët e huaj, të cilët i kemi…

Sejdini: Me Dinamon po bëhen eksperimente, Skënderbeu të gjejë zgjidhje tjetër

Faruk Sejdini, një ndër figurat më të rëndësishme të klubit të Dinamos, ka komentuar lajmet që…

Skënderbeu zbret në fushë, ja kur nisin përgatitjet e sezonit të ri

Skënderbeu është gati të nisë përgatitjet për sezonin e ri. Klubi korçar ka reaguar me anë…

Takaj e mbyll te Skënderbeu, por ka një premtim për Korçën

Vendimi i CAS mbi pezullimin me 10 vite të Skënderbeut  nga kompeticionet europiane dhe gjoba e…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet…

Jupi: I mbivlerësojmë kundërshtarët në Europë, ja këshilla ime për presidentët

Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, Redi Jupi, ka dhënë një intervistë për emisionin “Pressing” në  “Abc News”,…

Merkato e Kukësit, synohet edhe ylli i Skënderbeut

Kukësi zyrtarizoi sot firmën me Enis Gavazajn dhe huazimin e talentit afrikan, Umar Kamara. Megjithatë, merkatoja…

Vata sulmon sërish Takajn: Tregon përralla, UEFA i ka bërë nder futbollit shqiptar

Ish-futbollisti i Vllaznisë dhe kombëtares shqiptare, Rudi Vata, ka qenë i ftuar në një lidhje direkte…

Takaj: Kërcënimi i orkestruar na dëmtoi, emaili u dërgua nga një zyrë në Tiranë

Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, doli përpara mediave, ku foli për pezullimin 10-vjeçar që i është…

Kukësi pazar në Korçë, synohet një sulmues

Kukësi është vënë prej kohësh në ndjekje të një sulmuesi. Vasil Shkurtaj është lojtar që do…

“Gjithçka e paracaktuar, ja pse vendimi i CAS është i njëanshëm!”

Klubi i Skënderbeut ka reaguar pas vendimit të CAS për të lënë në fuqi dënimin e…

CAS lë pa fjalë Skënderbeun, s’ka reagim zyrtar

CAS i dha një goditje të rëndë Skënderbeut, që duhet të vazhdojë të vuajë dënimin e…

“Dënim skandaloz, e pëson qyteti”, Vaso dhe Xhambazi komentojnë vendimin e CAS

Teodor Vaso dhe Dhimitër Xhambazi, dy nga figurat e njohura të klubit të Skënderbeut kanë komentuar…

Dënimi nga KAS-i për Skënderbeun, reagon UEFA

Skënderbeu e humbi gjyqin në KAS dhe ekipi korçar është dënuar me 1 milionë euro gjobë,…

“UEFA vs Skënderbeu”, një gjyq larg… revolucionit

10 vite jashtë kupave të Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Ky është dënimi që Skënderbeu…

Zyrtare: Xhejms në Izrael, Gabala lë “thatë” Skënderbeun

Sodiq Atanda zgjodhi të transferohej në Izrael këtë verë, duke lënë skuadrën e Partizanit. Më parë…

E kishin piketuar me kohë, Partizani blindon edhe portën

Partizani ka përforcuar repartin e portës duke siguruar shërbimet e Aldo Teqes. “Gardiani” është prezantuar ditën…

Vjen firma, Skënderbeu e nis merkaton me talente

Skënderbeu ka mbyllur marrëveshjen me një lojtar të talentuar të Kosovës U21. Emri i mbrojtësit Leonat…

Merkato varet nga KAS-i, Fakiç: Kemi një plan, do jemi më të fortë!

Feronikeli kaloi në turin e parë të Champions League, ndërkohë që edhe Prishtina synon të kalojë…

Takaj nis të veprojë, blindon portën me portierin e njohur

E ardhmja e Skënderbeut është në dorë të vendimit të “CAS”. Të gjithë në Korçë po…

Skënderbeu s’i ndahet talenteve, piketon një në Kosovë

Skënderbeu vazhdon të vëzhgojë tregun e futbollistëve në Kosovë, teksa kërkon të gjejë talente për të…

“U kërkohet të tolerojnë!”, futbolli shqiptar në “lupën” e Dukës

Presidenti i FSHF, Armando Duka, ka bërë një analizë të Superiores që lamë pas në një…

ZYRTARE: Skënderbeu jashtë Europe, vjen vendimi i ri

Skënderbeu pret vendimin e CAS dhe në Korçë ishin përgatitur të mësonin se çfarë do të…

Zyrtarizimi i radhës, Kukësi “pazar” në Korçë

Kukësi po mundohet të përforcojë skuadrën dhe ditën e sotme është zyrtarizuar marrëveshja me futbollistin Bruno…

Apelimi në CAS, Skënderbeu qartëson situatën

Skënderbeu i ka sytë nga CAS dhe klubi korçar për herë të parë ka dalë publikisht…

“Shehi aset i Skënderbeut”, në Korçë thyejnë heshtjen

Orgesh Shehi e ka ndarë mendjen dhe nuk do të jetë në krye të Skënderbeut. Durrsaku,…

Skënderbeu jashtë Europe, shenjat janë të qarta

Skënderbeu edhe këtë sezon nuk do të luajë në kupat e Europës. Korçarët ende nuk ka…

Kampion, lider dhe një vit trajner, Shehi: Të kthehesha pas, do bëja zgjedhje tjetër

Nga fusha në stol. Vera e kaluar ishte shumë intensive për durrsakun e Skënderbeut. Orges Shehi…

Sibo ishte një zbulim: Superiorja e fortë, Skënderbeu më ndihmoi

Kuasi Sibo ishte një nga afrimet e Skënderbeut në merkaton e janarit. Mesfushori u mor në…

Ilir Daja te Skënderbeu? Kjo deklaratë është domethënëse

Ilir Daja është opsion për Skënderbeun. Trajneri kryeqytetas, i cili sezonin e fundit drejtoi Flamurtarin dhe…

Skënderbeu pa trajner, Orges Shehi jep dorëheqjen

Orges Shehi pranoi propozimin e Skënderbeut në verë për të drejtuar ekipin korçar, ndërkohë që sot…

Zyrtare: Kristi Vangjeli lë Superioren, transferohet në Australi

Kristi Vangjeli e mbyll me Skënderbeun dhe do të transferohet në Australi, aty ku firmosur me…

Shehi: Punën tonë e bëmë, shpresojmë të hiqet dënimi absurd

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi, foli për RTSH Sport sot, ku tregoi objektivat që ka klubi…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online