Skënderbeu pa trajner, Orges Shehi jep dorëheqjen

Orges Shehi pranoi propozimin e Skënderbeut në verë për të drejtuar ekipin korçar, ndërkohë që sot ka deklaruar se e ka mbyllur bashkëpunimin me bardhekuqtë. I ftuar në emisionin “Kuq e Zi” në Supersport ai ka konfirmuar vendimin e tij.

“Mbyllëm një sezon të vështirë, një vit tranzicioni. Kam dhënë gjithçka atje dhe i falënderoj të gjithë në Korçë. Do flas në një konferencë për shtyp, do shkoj të takoj lojtarët. Kam nëntë vite atje dhe duhet t’i takoj të gjithë, duke nisur nga punëtori i fushës. Është një vendim që e kam marrë ditët e fundit, duke u konsultuar me familjen time”, tha Shehi mes të tjerash në emision.

Nën drejtimin e tij Skënderbeu e mbylli në vendin e katërt në kampionat, duke siguruar pjesëmarrjen në kupat e Europës. Gjithsesi garimi në Europë varet nga vendimi që CAS do të marrë në ditët e ardhshme, pasi dihet që korçarët janë të dënuar të mos marrin pjesë për 10 vite në kupat e Europës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online