Browsing Tag

Shqiperi

Fitore bindëse në Volejboll, Shqipëria mund Greqinë

Kombëtarja U20 e Volejbollit ka regjistruar një fitore bindëse ndaj Greqisë në kuadër të “Kampionatit Ballkanik”. Kuqezinjtë kanë mposhtur përfaqësuesen helene në tri sete (26 – 24, 26 – 24, 25 – 16). Ndeshja u zhvillua në sallën e lojërave…

“Revolucion” në formacion, pesë ndryshime nga Reja

Eduardo Reja i ka qëndruar besnik skemës 3 – 5 – 2 për takimin e sotëm ndaj Moldavisë, por emrat në fushë nuk janë të njëjtët me ndryshime nga mbrojtje gjer në sulm. Në repartin e prapavijës Dermaku është ulur në stol për t’i lënë vend…

Reja “nuk fal”, Shqipëri ndryshe ndaj Moldavisë

Edi Reja e tha një ditë më parë: “Do të bëj disa ndryshime në formacion”. Sot Shqipëria përballet me Moldavinë prej orës 20:45 në stadiumin “Elbasan Arena” dhe pritet që të ketë lëvizje në të gjitha repartet. Porta mbetet e paprekur, me…

Moldavia bën gati listën, lojtarë vendas dhe një yll i vetëm

Trajneri i përfaqësueses së Moldavisë, Aleksandru Spiridon ka bërë publike listën me 23 lojtarët e përzgjedhur për ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020” ndaj Andorrës (8 qershor) dhe Shqipërisë (11 qershor, “Elbasan Arena”). I vetmi emër…

Andorra, një “shuplakë” fodullëkut shqiptar!

Pas fitores së kombëtares A në Andorrë, me dy gola në fundin e një takimi që nuk ishte edhe aq i dominuar nga ne, plasi festa në dhomat e zhveshjes, u fshi si me magji epoka Panucci dhe lojtarët krenoheshin, sepse treguan se vlejnë më shumë…

Hafizi: E pafalshme, na mundi një rival mediokër

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Astrit Hafizi, është treguar shumë kritik me kombëtaren tonë dhe trajnerin Kristian Panuçi, i cili sipas Hafizit është fajtor për rezultatet e dobëta dhe amullinë në fushë. Duke folur në Supersport pas…

Shorti për 21-vjeçarët, Kosova dhe Shqipëria në një grup

Që në momentin kur Kosova u pranua me të drejta të plota në UEFA dhe FIFA lindi mundësia që për të parën herë dy skuadra të një kombi të ishin kundërshtare në të ardhmen. Ndonëse as në Ligën e Kombeve e as në kualifikueset e Europianit për…

VIDEO | Fitore pa lojë, Shqipëria nuk buzëqesh dot!

Vendos Bekim Balaj në “Elbasan Arena”, duke shënuar golin e vetëm në fitoren e Shqipërisë 1-0 ndaj Uëllsit. Kuqezinjtë edhe pse arrijnë një sukses, nuk mund të thuhet se bindën me lojën e tyre, kjo për faktin se në fraksionin e parë nuk bën…

“Pushtimi i dytë”, uellsianët shumicë në Elbasan

Pak ditë më parë u “familjarizuam” me tifozët skocez, ndërsa prej dy ditësh në vendin tonë kanë mbërritur një numër mjaft i lartë uellsianësh. Sot, ishullorët janë zhvendosur në Elbasan, ku do të ndjekin takimin miqësor mes kuqezinjve dhe…

Kosova na e dha leksionin, së shpejti na parakalon

Shqipëria u turpërua nga Skocia, por pak minuta para se të niste ndeshja e kuqezinjve në Maltë, Kosova kishte shënuar një sukses të jashtëzakonshëm, duke shënuar 5 gola në portën e vendasve. Skuadra e Panuçit rrezikon rënien, por krejt e…

Futbolli bashkon njerëzit, shembulli vjen nga tribunat

Edhe pse ndeshja mes Shqipërisë dhe Skocisë është programuar për ditën e nesërme, tifozët nuk u është duruar deri atëherë, teksa kanë zbritur vetë në fushë. “Tifozët Kuq e Zi” kanë sfiduar tifozët miq në një takim miqësor të zhvilluar në…

Shqipëri-Kosovë, Kombi i ndarë shkon në kahe të kundërta!

Pas njohjes së Kosovës nga UEFA dhe FIFA ishte më së normale që të krijohej një përfaqësuese e re. Praktikisht do të përfaqësoheshim me dy ekipe në arenën ndërkombëtare, por do të bëhej dhe një ndarje që nuk është dëshiruar nga shumëkush.…

Java kuqezi, shtatë ndeshje në gjashtë ditë

Kategoria Superiore do të ndalet këtë javë, kjo për shkak se është periudha e grumbullimeve të Kombëtareve. Do të jetë një javë mjaft impenjative kuqezi, kjo për faktin se përveç skuadrës së parë në fushën e blertë do të zbresin dhe…

Shqipëria nuk e gabon startin, tradita vazhdon

Fillimi i mbarë gjysma e punës i thuhet, por Shqipëria ka plot 16 vite që i nis mbarë mund të thuhet kualifikueset për çdo kompeticion ndërkombëtar. Që nga viti 2002 skuadra kuqezi ka mundur në të gjitha kualifikueset, si ato të Europianit…

Shqipëri-Izrael, drejtësia vihet nga një “top” arbitër

Një arbitër shumë i njohur do të gjykojë ndeshjen Shqipëri-Izrael. Kuqezinjtë e drejtuar nga Kristian Panuçi zbresin nesër prej orës 20:45 në fushën e blertë, ndërkohë që drejtësia do të vendoset nga Viktor Kasai, një arbitër që ka arritur…

Kombëtarja drejt Shkupit, masa të rrepta sigurie

Rreth orës 14.00, kombëtarja shqiptare la Elbasanin për t'u transferuar në Maqedoni. Sipas planit, udhëtim me autobus drejf Shkupit, ku do të kalohet nata. Në kufi ka kaluar gjithçka qetësisht, ndërsa është shfrytëzuar pushimi…

Roshi e Agolli, Shqipëri-Lihtenshtejn 2-0

Shqipëria zbret në fushë sot pa Armando Sadikun, i ulur në stol për probleme shëndetësore. Në vend të tij do të luajë Llullaku. Ndërkaq, befasi ka në mbrojtje, sepse Berat Gjimshiti ulet në stol, me Arlind Ajetin që fiton fanellën e…

Kuqezinjtë zbresin në fushë, Lihtenshtejni i fshihet vapës

Sipas rutinës, rreth një orë e gjysmë përpara fillimit të ndeshjes Shqipëri-Lihtenshtejn, futbollistët e dy skuadrave kanë zbritur në fushë për të parë terrenin, para se të bëhet gati për nxehjen. Lojtarët kuqezinj kanë qenë në fushë për…

UEFA e zyrtarizon, kundër Maqedonisë luajmë në Strumica!

Për herë të parë në histori, Maqedonia do ta luajë një ndeshje kualifikuese jashtë Shkupit. Si rastësisht, na ka rastisur ne që të provojmë të parët politikën e trumbetuar nga Maqedonia se gjoja ka ndërmend “të përhapë futbollin edhe në…

Shqipëria është super, Azerbajxhani në tapet

Nis faza e dytë e turit kualifikues në volejboll, Euro Liga për meshkuj. Gjashtë ndeshje në Shqipëri, tre sfida jetike për kombëtaren tonë, që është pranë kualifikimit në fazën finale, pas dy fitoreve në Maqedoni. Sot u luajt ndeshja…

Presidenti i Sionit: Duka më kërkoi Tramexanin

Presidenti i Sionit, Kristian Konstantin, ka lëshuar sot një intervistë për gazetën e njohur zvicerane Blick, ku ka folur për sezonin e ri, synimet në merkato dhe marrëdhënien me trajnerin e ri Paolo Tramexani. Ish-ndihmësi i De Biazit…

Zyrtare/ E bujshme, De Biazi ikën që sot!

Dje konferencë për shtyp vetëm, sot Xhani De Biazi ka dalë në konferencë me Armand Dukën. Dje De Biazi lajmëroi se do ta lërë kombëtaren në tetor, sot lajmëroi se largohet menjëherë. Vendim i bujshëm, i marrë në 24 orët e fundit,…

Shqipëri zhgënjyese, rënia nuk ndalet më

Tetor 2016, fitore në Lihtenshtejn dhe shpresa të mëdha: qershor 2017, humbje në Luksemburg dhe jemi në “ferr”. Disfatë 2-1, ndaj një rivali inferior, që fiton një herë në disa vite, sinjali më i qartë i krizës së thellë ku jemi futur.…

Luksemburg-Shqipëri, direkt

Ka nisur miqësorja Luksemburg-Shqipëri, miqësore në prag të sfidës sonë kualifikuese në Izrael. Luksemburgu ka marrë vetëm 1 barazim në 11 ndeshjet e fundit, Shqipëria vjen nga 4 humbje rresht. Jemi favoritë të detyruar, por trajneri De…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online