Futsall | Sukses me aromë kualifikimi për kuqezinjtë, mposhtin Greqinë

Skuadra e Shqipërisë në Futsall ka mundur bindshëm rivalët e Greqisë, me rezultatin 5-3. Të besuarit e Erind Resulit kanë bërë një ndeshje shumë pozitive dhe kanë arritur të marrin fitoren e dytë radhazi, pas asaj kundër San Marinos, dhe janë kualifikuar në raundin tjetër të këtij kompeticioni.

Golat nga Halimi, Mejzini, Alimi dhe dopieta e Selmanajt i dhanë triumfin kuqezinjtë tanë.  Kjo ishte vetëm faza e parë e kualifikuesve për Botërorin “Lituani 2020”.

Shiqpëri – Greqi  5-3
Halimi, Mejzini, Alimi, Sellmanaj x2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online