Izraeli publikon listën “Anti Shqipëri”, Herzog i beson vendasve

Trajneri i përfaqësueses së Izraelit, Andreas Herzog, ka publikuar listën me 25 lojtarë e përzgjedhur për ndeshjet ndaj Shqipërisë dhe Irlandës së Veriut. Takimi ndaj Shqipërisë më datë 7 shtator në “Elbasan Arena” do të jetë dhe debutimi i teknikut austriak në krye të bankinës së Izraelit.

Në listën e Herzogut pjesa dërrmuse e lojtarëve (18) luajnë në kampionatin vendas, por ka dhe disa lojtarë cilësor si sulmuesi i Guangshou R&F, Eran Zahavi dhe mesfushori i Olimpiakosit, Bibras Naço.

 Portierë:

Ariel Harosh (Hapoel Beer Sheva), Gi Haimov (Makabi Haifa), Deni Amos (Makabi Netania).

Mbrojtës:

Taleb Tauatha (Frankfurt), Samuel Shaiman (Hapoel Be’er Sheva), Ben Biton (Hapoel Be’er Sheva), Luis Taha (Hapoel Be’er Sheva), Shir Tzedek (Hapoel Be’er Sheva), Ayed Abissinian (Makabi Haifa) , Eli Dasa (Makabi Tel Aviv), Eitan Tibi (Makabi Tel Aviv), Niso Kapioluto (Hapoel Haifa).

Mesfushorë:

Dan Ajnbinder (Hapoel Beer Sheva), Dor Miça (Makabi Tel Aviv), Dan Glaser (Makabi Tel Aviv), Dor Perez (Makabi Tel Aviv), Maksim Falkushçenko (Hapoel Haifa), Manor Solomon (Makabi Petah Tikva), Biram Kajal (Brighton), Bibras Natço (Olimpiakos).

Sulmues:

Eran Zehavi (Guangzhou R&F), Tomer Hemed (QPR), Monas Dabur (RB Salzburg), Alon Turgeman (Austria Viena), Dia Saba (Makabi Netania)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online