“Revolucion” në formacion, pesë ndryshime nga Reja

Eduardo Reja i ka qëndruar besnik skemës 3 – 5 – 2 për takimin e sotëm ndaj Moldavisë, por emrat në fushë nuk janë të njëjtët me ndryshime nga mbrojtje gjer në sulm. Në repartin e prapavijës Dermaku është ulur në stol për t’i lënë vend kapitenit Mavraj.

Në mesfushë ka “mbijetuar” vetëm Abrashi, me Xhakën dhe Bashën që janë zëvendësuar nga Ramadani dhe Kaçe. Ndryshim total dhe në sulm, ku vendin e Balajt dhe Cikalleshit e ka zënë Uzuni e Sadiku.

Shqipëri: Berisha, Hysaj, Ismajli, Mavraj, Veseli, Lenjani, Ramadani, Kaçe, Abrashi, Sadiku, Uzuni

Moldavi: Koshele, Jardan, Efros, Armash, Cebotaru, Carp, Antoniuc, Reabciuk, Suvorov, Damashcan, Ginsari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online