Serbët nuk futen fare në fushë, tremben nga shqiponja e dy sportistëve të Kosovës në Turqi

Kosova është duke luajtur në kampionatin ballkanik të volejbollit në rërë. Ky kompeticion është duke u…

Çudira shqiptare! Trajneri e goditi me shuplakë, volejbollistja i del në mbrojtje: Është normale, e meritojnë nodnjë të gjuajtur

Ngjarja e ndodhur sot në sportin e volejbollit ka shokuar opinionin publik. Trajneri Romeo Xega u…

Partizanin e shpallin kampion femrat, ekipi volejbollit mund Skënderbeun dhe shpallet kampion i Shqipërisë

Klubi i Partizanit ka fituar titullin kampion në sportin e volejbollit. Është ekipi i femrave ai…

“Jemi mësuar me spektatorë, në Korçë salla mbushet gjithnjë“! Fitoi finalen e veçantë me Skënderbeun, Kalludra: E shijuam shumë fitoren

Skënderbeu ka ngritur lart Kupën “Gjergj Kastrioti“ në Prishtinë në volejboll për femra. Korçaret përmbysën Skënderajn…

“Vijnë vetëm familjarët, edhe ata i marrim me zor“, Bushati tregon problemet e volejbollit: Lahem në shtëpi, dushet lënë për të dëshiruar

Volejbolli fatkeqësisht vijon të ketë problemet e veta në Shqipëri. Silvana Bushati ka treguar vështirësitë që…

Skandaloze/ “Gjithçka po shkon sipas planit”! Federata e sportit që fitoi urrejtjen e gjithë botës, mbështet Rusinë dhe mburret me organizimin

Federata Ndërkombëtare e Volejbollit (FIVB) ka fituar urrejtjen e gjithë botës me një deklaratë të vetme.…

Rrëfehet Kleitja Parllaku: Volejbolli, pasioni im i madh…

Kur Shqipëria e vitit të vështirë 1997 shkëmbente plumbat mes një lufte të çuditshme civile, 12-vjeçarja…

Bashkimi vjen vetëm nga sporti, tashmë edhe volejbolli bën bashkë Shqipërinë me Kosovën

Mbrëmja e djeshme ishte historike për të gjithë shqitparët, që tashmë do kenë mundësinë të shohin…

Pëllumbi: Në Shqipëri sporti diskriminohet, Kosova shembull në investime

Volejbolli është një ndër sportet e shumta që po përjeton një moment kritik në Shqipëri. Presidenti…

Shqipëria e volejbollit ndalet tek më e bukura, na mposht Mali i Zi

Një hap larg finales, Shqipëria U20 e volejbollit ndalet. Në Feti Borova na ka mundur 3-1…

Shqipëria e volejbollit nuk ndalet, mposhtet edhe Maqedonia e Veriut

Kombëtarja U20 e Shqipërisë në volejboll ka regjistruar fitoren e tretë radhazi në “Kampionatin Ballkanik”. Kuqezinjtë…

Fitore bindëse në Volejboll, Shqipëria mund Greqinë

Kombëtarja U20 e Volejbollit ka regjistruar një fitore bindëse ndaj Greqisë në kuadër të “Kampionatit Ballkanik”.…

Kampionati Ballkanik, Shqipëria e nis me fitore kundër Kosovës

Shqipëria U20 ka fituar me lehtësi takimin e parë të “Kampionatit Ballkanik”, duke mundur 3 –…

Zyrtare: Sava Thaka lë Poloninë për Izraelin

Një ndër volejbollistet më të mira të kombëtares shqiptare ka nënshkruar në Izrael. Korçarja Sava Thaka…

Basketboll | Shqipëria sfidon Hungarinë, biletat në shitje

Shqipëria luan të shtunën kundër Hungarisë. Ekipi kombëtar i basketbollit për femra do të kërkojë fitoren…

Volejboll për femra, Serbia mposht Italinë dhe shpallet Kampione Bote

Finalja e Botërorit të volejbollit për femra e zhvilluar në Japoni ka dhuruar një sfidë spektakolare…

VOLEJBOLL | Gurabardhi: Partizani për t’u mundur

Trajneri i Barletit Volej: Nuk do të jetë e lehtë si në finalen e Kupës së…

Volej/ Polonia kampione e botës, “shkatërron” Brazilin në finale

Polonia shpallet kampione e botës në volejboll për meshkuj, duke mposhtur Brazilin 3-0 në finale (28-26,…

Volejboll | Sonte një mbrëmje magjike, derbi në finalen e Kupës

Do ketë derbin në finalen e Kupës së Federatës Shqiptare të Volejbollit. Partizani për meshkuj, ashtu…

Volejboll femrash/ Italia U19 shpallet kampione Europe

Në Tiranë është zhvilluar faza finale e kampionatit Europian në Volejboll për femra të moshës nën…

Hapi gjigant i Sara Haskut, nga Shqipëria në volejbollin zviceran

Sara Hasku prej ditës së sotme është zyrtarisht pjesë e klubit të volejbollit Volley Lugano, klub…

Viti i Partizanit, titulli kampion për vajzat e kuqe

64 vite pritje, skuadra e Roland Tares në majat e rrjetës shqiptare. Thyhet hegjemonia e Barletit…

Rrësheni në festë, vajzat mirditore kthehen në elitën e volejbollit

Rrësheni është një qytezë e vogël, por që në volejboll ka një traditë të jashtëzakonshme, si…

Një volejbolliste e kombëtares së Venezuelës përforcon Partizanin

Uinderlis Gizel Medina Shakoa është lojtarja më e re e Partizanit në volejboll për femra, teksa…

Volejboll femra/ Përcaktohen gjysmëfinalistet e kupës

Barleti Volley dhe Tirana në grupin A, si dhe Partizani e Teuta në grupin B, janë…

Volejboll pa lekë, Studenti në krizë

Trajneri Demi tregon: Nga viti i kaluar kur kemi dalë nënkampion dhe kam qenë ndihmëstrajner, kam…

Volejboll/ Rusia mbretëresha e re e Europës, Gjermanisë i prishet ëndrra

U luajt sot finalja e Kampionatit e Europian në volejboll për meshkuj. Për herë të parë…

Edhe volejbolli në shënjestrën e Federbetit, përmendet një ndeshje e Shqipërisë

Me siguri Federbet njihet më shumë në Shqipëri, sesa në gjithë Europën, sepse kjo kompani duket…

Biem në hapin e fundit, turi final mbetet tabu

Ditë ters për Shqipërinë e volejbollit për meshkuj. Jemi mundur 3-2 nga Maqedonia dhe ëndrra e…

Suedia na mund, tani duhet të fitojmë ndaj Maqedonisë

Në Maqedoni i mundëm, sot suedezët morën hak, brenda në Tiranë, duke fituar ndaj Shqipërisë 3-1.…

Shqipëria është super, Azerbajxhani në tapet

Nis faza e dytë e turit kualifikues në volejboll, Euro Liga për meshkuj. Gjashtë ndeshje në…

Fundjava emocionuese e volejbollit shqiptar, trajneri Melka thërret tifozët

Trajneri i kombëtares së volejbollit për meshkuj, Jani Melka, ka folur në Supersport pak ditë përpara…

Fitore e bukur ndaj Azerbajxhanit, tani ëndërrojmë

Azerbajxhan – Shqipëri 1-3 (22-25, 22-25, 25-17, 10-25) Kombëtarja e volejbollit të meshkujve ka arritur një…

Shqipëri e demoralizuar, na mund edhe Austria

Finalja e djeshme kundër Bjellorusisë u humb dhe Shqipëria u eliminua nga Euro Liga në volejboll…

Shqipëria nuk ia del, humbet ndaj Maqedonisë

Dje Shqipëria në volejboll për meshkuj mposhti Suedinë me një përmbysje fantastike, duke triumfuar 3-2 në…

Nuk ka mrekulli të dytë, Bjellorusia na eliminon

Në Tiranë ia dolëm, duke përfituar edhe nga atmosfera entuziaste, apo mungesat e Bjellorusisë. Sot në…

Finlanda na e ka marrë dorën…

Shqipëri – Finlandë 0-3 (19-25, 23-25, 20-25) Shqipëria: Marina, Ar.Prenga, Thaka, Bici, Rexhepi, Tuci, Sejfullai (L)/Matoshi,…

Shqipëria, çfarë përmbysjeje!

Gjergj Vyshka Shqipëri – Suedi 3-2 (15-25, 23-25, 25-23, 26-24, 15-9) Shqipëria: Bashi, Xhelati, Shurdhi, Kula,…

Erblira Bici: S’është hera e parë që vë rekorde, skuadra u bë njësh me mua

“Në kombëtare është rekord, por një shifër të tillë e kam pasur dhe në Itali. Më…

Shqipëri fantastike, Erblira Bici na bën të fluturojmë

Shqipëria në volejboll për femra na bën të kujtojmë kohërat e arta, pasi sot ka marrë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online