Gjoka rreshton titullarët, vetëm një debutues te verilindorët

Ernest Gjoka ka përzgjedhur formacionin titullar të Kukësit për transfertën ndaj Debrecenit. Përballë ekipit hungarez verilindorët janë vendosur me skemën 4 – 3 – 3, ku ka vetëm një lojtar debutues.

Frashëri në portë ka përpara vetes, Cuculin dhe Teqen në qendër të mbrojtjes, ndërsa në krah janë vendosur Rrumbullaku dhe debutuesi nga Maqedonia e Veriut, Tome Kitanovksi, i cili  ka për detyre të ruajë krahun e djathtë të mbrojtjes.

Treshja e mesfushës nuk surpriza me Rrocën, Musollin dhe Limajn, ndërsa në sulm Ethemi dhe Rama mbështesin nga krahët sulmuesin e vetëm Vasil Shkurtaj.

Debrecen: Nagi, Kusnir, Satmari, Pavkovics, Ferençi, Varga, Toser, Haris, Seçi, Takaç, Trujiç. Trajner: A.Herçeg

Kukësi: Frashëri, Kitanovski, Teqja, Cuculi, Rrumbullaku, Musolli, Ethemi, Rroca, Limaj, Rama Shkurtaj. Trajner: E.Gjoka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online