Browsing Tag

Real Madrid

Ozil kundër së kaluarës: Jam madrilen prej idhullit tim

Mesut Ozil la Realin e Madridit për t’u transferuar tek Arsenali në verën e vitit 2013. Nesër do të përballet për herë të parë që prej asaj periudhe me ish-ekipin e tij. Gjermani me origjinë turke ndihet i emocionuar që do të luajë përballë…

Bejl në Kinë? Gafat në Instagram i “vënë kapakun”

Gareth Bejl është pranë transferimit në kampionatin kinez. Sulmuesi uellsian kërkon largimin nga Real Madrid, por asnjë klub evropian nuk pranon të paguajë pagën e lartë prej 17 milionë eurosh në sezon që 30-vjeçari përfiton aktualisht.…

Ofertë e çmendur për Bejl, klubi kinez e mbulon me para

E ardhmja e Gareth Bejl pritet të vendoset ne ditët në vazhdim. Futbollisti uellsian e ka mbyllur njëherë e mirë me Realin, diçka kjo që u pohua nga vetë trajneri i “Los Blancos”, Zinedin Zidan, i cili u shpreh se largimi i uellsianit nga…

Agjenti i Geret Bejl, çfarë sulmi ndaj Zidan!

Zinedin Zidan e la jashtë miqësores kundër Bajernit sulmuesin uellsian Geret Bejl dhe pas ndeshjes doli hapur: "Nuk ka më vend për të te Reali. Nëse largohet sa më shpejt, aq më mirë për të gjithë. Jemi duke negociuar, largimi i tij është…

VIDEO | Hazard debuton me humbje, Reali merr leksion nga Bajerni

Real Madrid dhe Bajern Mynih kanë zhvilluar miqësoren e parë në  SHBA në kuadër të turneut “International Champions Cup”. Zinedin Zidan hodhi për herë të parë në fushë blerjet e merkatos së verës si Hazard, Joviç, Kubo dhe Rodrigo, por në…

Pogba, Bejl dhe Hazard: Rrëfehet Zinedin Zidan

Real Madrid do të përballet me Bajernin e Mynihut në orët e para të ditës së diele (02:00) dhe Zinedin Zidan e ka mendjen te kjo sfidë. Gjithsesi, trajneri francez është ndalur te merkato e klubit, duke prekur disa tema si Pol Pogba dhe…

Zidan i befasuar nga talenti japonez, konfirmon një largim

Zinedin Zidan ka dalë në një konferencë për shtyp në kuadër të ndeshjeve miqësore që Real Madrid po zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Trajneri francez iu përgjigj pyetjeve në lidhje më talentin japonez Takefusa Kubo, si dhe…

Bejl te Bajerni? Kovaç flet troç

Bajerni i Mynihut ka qenë një ndër klubet më të përfolura si destinacioni i ardhshëm i Gareth Bejl. Uellsiani nuk është më në planet e Zinedin Zidan dhe në Madrid janë në pritje të blerësve. Mirëpo e sigurt është që një ofertë nuk do të…

10 klubet më të mira në Europë, UEFA “zhduk” Liverpulin!

UEFA ka publikuar listën me 10 klubet më të mira në Evropë. Në vendin e parë, me meritë të plotë qëndron Reali i Madridit, duke kujtuar tre titujt e Champions rresht. Në të dytin është Barcelona dhe në të tretin Bajerni për të plotësuar…

Kosovare Asllani hyn në histori, blerja e parë e Real Madrid

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani, ka hyrë në histori si blerja e parë e skuadrës së femrave të Real Madrid.  Mesfushorja me tipare sulmuese ka ndarë lajmin me fansat e saj me anë të një njoftimi në rrjetet sociale.…

E tenton edhe Milani, projektohet goditja e madhe

Milani po bën një merkato të kujdesshme dhe ekonomike. Firmosja me lojtarë të rinj dhe të talentuar është baza e punës së Maldinit, por tifozët dhe ekipi kanë nevojë për një emër të madh. I tillë si opsioni i fundit që po qarkullon në…

Spastrimet te Reali, një “Galaktik” përfundon në Premier

Real Madridit i duhet të gjejë një skuadër për Sebajos, ku mesfushori ta aktivizohet rregullisht dhe të gjejë formën e tij më të mirë. Për yllin spanjoll interesohet dy londineze, Arsenal dhe Totenhem. Këto të fundit janë të interesuar në…

Bomba nga Spanja! Zbulohet dëshira e Hames, nuk është Napoli

Të gjithë napolitanët presin gjithë “kërshëri” ardhjen e një prej lojtarëve më me klas në botë, Hames Rodrigez. Kolumbiani do të largohet nga Reali këtë verë, ku erdhi pas huazimit dyvjeçar te Bajern. Flitet shumë se kolumbiani dëshiron të…

Pasioni napolitan nuk jep efekt, Hames vendos për të ardhmen

Hames Rodrigez është ëndrra e madhe e Napolit, por dëshira për të jetuar në Madrid e tundon më shumë se pasioni unik i popullit napolitan. E ardhmja e fantazistit kolumbian është mes nënkampionëve të Italisë dhe Atletiko Madrid. “Marca”…

“Mane, mos e humb shansin! Shko te Reali i Madridit!”

Sadio Mane bëri një sezon super vjet, duke regjistruar shifrën më të lartë të golave gjatë një kampionati. Senegalezi shënoi 22 herë dhe ndau Këpucën e Artë me Mo Salah dhe Obamejang. Sulmuesi është nën kontratë me Liverpulin, por Saee…

Juventus ka ëndrrën e radhës, është “magjistari” madrilen

Juventus po mundohet të ndërtojë një skuadër perfekte, ndërkohë që për ta bërë këtë ka mbetur vetëm për të sjellë një “virtuoz” në mesfushë. Isko është ëndrra bardhezi e radhës. Mesfushori është në merkato, me Realin që kërkon Pogba dhe…

Ançeloti: Hames? I shkon fanella e Napolit!

Hames Rodriges me shumë mundësi do të luajë në “San Paolo” sezonin e ardhshëm. Napoli dhe Real janë në përfundim të arritjes së marrëveshjes. Ançeloti nuk e fsheh aspak që të kaltrit duan madrilenin. Trajneri italian shprehet se me shuë…

Real nuk ndalet, synon yllin e Ajaksit me “okazion”

Florentino Perez nuk ngopet me yje në Madrid. Presidenti i të bardhëve ka hapur thesin, duke bërë blerjet më të çmendura të merkatos. Megjithatë, sipas “Don Balon”, ai dëshiron edhe një sulmues krahu për të formuar një trident të frikshëm.…

“U trullosa, po iki”, prezantim ekzemplar i Militaos!

Eder Militao është goditja e Florentino Perez për repartin e mbrojtjes. 21-vjeçari brazilian, i cili aktivizohet edhe në krahun e djathtë të mbrojtjes, do të rivalizojë me Sergio Ramos dhe Rafael Varan për një post titullari. Sot ka qenë…

E ardhmja e Hames Rodrigez, dy skenarët e fundit

Hames Rodrigez ende nuk e di se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Mesfushori kolumbian nuk u ble nga Bajerni i Mynihut, ndërkohë që gjatë këtyre ditëve Napoli është klubi që po këmbëngul më së shumti. Gjithsesi Reali i Madridit nuk pranon…

Napoli apo Atletiko? Reali merr vendimin për Hames Rodrigez

Hames Rodrigez është mes Napolit dhe Atletiko Madrid. Fantazisti kolumbian kërkohet me ngulm nga Karlo Ançeloti, por edhe Diego Simeone po bën të pamundurën për ta transferuar tek ekipi i tij. Lojtari 28-vjeçar (i mbush të premten)…

Vaskez zgjedh Anglinë, të hënën zyrtarizohet te klubi i ri

Uilfred Zaha është dëshira e madhe e Arsenalit, por transferimi i tij po bëhet gati i pamundur. Kristal Palas kërkon shumë dhe “Topçinjtë” e kanë të vështirë të kënaqin dëshirat e klubit londinez. Kështu, në “Emirates Stadium” aktivizohet…

Napoli mbetet vetëm, Hames bashkohet me Ançelotin

Hames Rodriges nuk është më një ëndërr, por një realitet i afërt në Napoli. Kolumbiani është “tranzit” në Madrid, me Perez që pret oferta për ta shitur. Mediet italiane raportojnë se Napoli është shumë pranë përfundimit të kësaj…

Joviç befason, sakrifikon dhe zbarkon direkt në Madrid

Të jesh lojtar i Real Madrid nuk është aspak e lehtë dhe Luka Joviç e di shumë mirë këtë. Sulmuesi serb ishte pjesë e kombëtares së të rinjve në Kampionatin Evropian. Serbia nuk arriti të kalontë përtej fazës së grupeve. Meqenëse…

Çështja “Pogba”, Raiola flet troç: Kaq ishte!

Pol Pogba nuk është i lumtur në Mançester. Francezi e ka humbur motivimin në Angli dhe dëshiron një transferim për të nisur një sfidë të re. Junajtid nuk e pëlqen këtë fakt dhe mundohet ta mbajë lojtarin. Agjenti i tij, Mino Raiola është…

Ofertë nga Serie A, numri 7 i Realit bën gati valixhet

Mariano Diaz erdhi me ambicie të mëdha verën e kaluar në Madrid, duke guxuar edhe të marrë numrin 7, që më parë e mbante një legjendë si Kristiano Ronaldo. Megjithatë, përveç shifrës në  shpinë, 25-vjeçari nuk ngjan në asnjë aspekt tjetër…

Vetëm një hap larg, PSG gjen pasuesin e Bufon

PSG ka piketuar zëvendësuesin e Xhixhi Bufon. Legjenda italiane vendosi të rikthehet te Juventusi i tij, ndërsa kërkohet një tjetër portier me eksperiencë. Sipas raportimeve të “Marca”, i preferuari i Leonardos dhe Tomas Tuhel është…