E ardhmja e Hames Rodrigez, dy skenarët e fundit

0

Hames Rodrigez ende nuk e di se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Mesfushori kolumbian nuk u ble nga Bajerni i Mynihut, ndërkohë që gjatë këtyre ditëve Napoli është klubi që po këmbëngul më së shumti. Gjithsesi Reali i Madridit nuk pranon ta huazojë me të drejtë blerje.

Spanjollët janë të qartë: “Paguani 42 milionë euro”. Napoli po përdor kartën Ançeloti dhe shpreson që t’ia dalë ta marrë Hames në ekip gjatë kësaj merkatoje. Gjithsesi ata nuk janë të vetmit që po e tentojnë kolumbianin.

Atletiko e Madridit lakohet si një nga klubet e interesuara, madje që është e gatshme të paguajë 42 milionët që Reali kërkon. Gjithsesi “Galaktikët” nuk dëshirojnë të përforcojnë rivalët në La Liga dhe dëshira është që Hames të transferohet në Itali.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.