Browsing Tag

Real Madrid

E papritur, mbrojtësi madrilen drejt Serie A

Reali i Madridit ka bërë shumë afrime dhe Eder Militao është një nga të shumtët. Ardhja e mbrojtësit brazilian duket se do të pasohet nga një largim. Mediet spanjolle raportojnë se Naço Fernandes është shumë pranë largimit nga “Los…

Reali ofertë zyrtare për Pogba, Junajtid përgjigjet direkt

Reali e ka liruar më shumë se ç’duhet dorën në këtë merkato dhe e ka shumë të vështirë të përballojë me para “cash” blerjen e Pol Pogba. Zidan nga ana e tij nuk ndahet nga ideja se është ylli i Junajtid lojtari i duhur për të zbarkuar në…

Perez “mbetet thatë”, oferta e fundit nuk bind Junajtid

Real Madrid ka bërë një përpjekje të fundit për të transferuar Pol Pogba në Madrid. 30 milionë euro dhe kartonin e Hames Rodrigez kanë ofruar “Los Blancos”, por klubi anglez ka refuzuar. Merkato në ishull mbyllet me datë 8 gusht dhe…

Reali “i etur”, hyn në garë për goleadorin portugez

Pol Pogba nuk duket në horizont dhe Realit i duhet të shohë për pista të tjera. Doni Van de Bek është emri i parë që synon Perez si plan rezervë për Pogba. Ditën e sotme ka dalë edhe një tjetër opsion shumë interesant. Mediet evropiane…

Perez me plan të qartë, synon një djalosh “të artë”

Reali ka nisur të rinovojë ekipin me lojtarë të rinj dhe me shumë perspektivë. Të parët telente janë Vinisius Zhunior, Rodrigo apo Takefusa Kubo. Perez dëshiron të pasojë me një blerje akoma më të madhe. Xhejdon Sanço është ylli i radhës,…

Perez nuk e pret Pogbanë, akord për yllin holandez

Florentino Perez nuk mund të presë kaq shumë për të sjellë Pol Pogba te Reali i Madridit. Situata e francezit është shumë e komplikuar, me Junajtid që nuk ka në plan ta lërë lehtë të largohet. Merkatoja në Angli po përfundon dhe anglezët…

Ronaldo: Te Juve punohet, Championsi vetëm çështje kohe

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për medien e njohur spanjolle “MARCA”. Ylli portugez ka folur për motivimin në këtë fazë të karrierës dhe ambiciet e Juventusit për sezonin e ardhshëm. Keni fituar gjithçka në karrierën…

Bejl jashtë grumbullimit, Zidan zbulon arsyen

Mungesa e Gareth Bejl në listën e të grumbulluarve për turneun miqësor “Audi Cup” solli shumë spekulime nga medie të ndryshme në për botë. Fillimisht u fol se uellsiani kishte braktisur skuadrën për shkak vendimit të presidentit Perez për…

Zyrtare | Jo vetëm Sebajos, Reali largon një tjetër talent

Reali i Madridit vijon me huazimet e të rinjve, që nuk kanë mundësi të aktivizohen me skuadrën e parë. Këtë herë është radha e Borja Majoral. Sulmuesi, që sapo ishte kthyer në Madrid, nuk do të qëndrojë gjatë në kryeqytet. Klubi madrilen,…

Telashe pafund, “ylli” i Realit 7 kg mbipeshë!

"Dita e mirë, duket që në mëngjes" - thotë populli dhe situata e Real Madrid e demonstron më së miri. Klubi i famshëm spanjoll po has probleme të mëdha. Dëmtimet e Asensios, Mendi dhe Joviç, situata me Garet Bejl, “ndarja” e ekipit në dy…

Dy opsione për të ardhmen, Bejl i duhet të nxitojë

Garet Bejl nuk e di se çfarë do të ndodhë këtë verë. Sulmuesi i Real Madrid arriti akordin me Jiangsu Suning. Kinezët i ofronin një rrogë sezonale prej 22 milionë eurosh, por operacioni u bllokua në fund pasi Jiangsu vendosi të investonte…

Sergej drejt Junajtid, Pogba-Real është “autostradë”

Pogba ja ka bërë të qartë klubit të Junajtid përmes agjentit të tij se dëshiron të largohet. Anglezët nuk kanë ndërmend të lëvizin në lidhje me ikjen e tij, pa sjellë një tjetër lojtar që i afrohet cilësive të francezit. Mediet evropiane…

Zyrtare | “Ulvs” është super, zyrtarizon një madrilen

Reali i Madridit ka shumë talente në gjirin e tij, po do i duhet t’i sistemojë nëpër klube të tjerë për të pasur minuta në dispozicion. Hezus Vajeho është largimi i radhës nga klubi i bardhë. Ulvërhempton ka arritur marrëveshjen e…

Napoli apo Atletiko? Reali merr vendimin për Hames

Real Madrid ka marrë një vendim për të ardhmen e Hames Rodrigez. Fantazisti kolumbian kërkohet prej kohësh nga Napoli dhe Atletiko Madrid. “Los Blancos” preferonin transferimin e tij te nënkampionët e Italisë, ndërsa lojtari dëshironte…

Reali i pafat, dëmtohet blerja tjetër e verës

Amerika duket se paska qenë tokë e mallkuar për djemtë e Zidan. Përveç disfatave të njëpasnjëshme, një problem edhe më i madh ka lindur në shtëpinë e bardhë. Dëmtimet kanë nisur të shfaqen me shumicë akoma pa nisur sezoni. Në kapitullimin…

Zidan: Për Atletikon nuk ishte miqësore

Reali u masakrua 7-3 në miqësoren amerikane nga Atletiko, në një derbi për histori, edhe për ishte veç një miqësore. Pikërisht këtu kapet Zinedin Zidan, i cili në konferencën për shtyp pas ndeshjes u mundua të tregohej më i qetë nga sa…

Sebajos te Arsenali, Zidan shpjegon arsyet e transferimit

Dani Sebajos është larguar nga Madridi për të zbarkuar te Arsenali, ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Spanjolli përtej cilësive të mëdha nuk arriti të zërë vend në formacionin e Realit. Yjet e mëdhenj e me eksperiencë janë të shumtë dhe…

Dëmtimi horror i Asensio, reagimi i Zidan i thotë të gjitha

Talenti është një nga komponentët më të rëndësishëm në futboll, por nëse nuk e ke fatin me vete gjithçka shndërrohet në një “mal të thepisur”. Marko Asensio po bëhej gati për të nisur sezonin e tij të ri me Realin e Madridit, por nuk paska…

Bejl ndan Realin në dy kampe, Ramos kundërshton Modriç

Garet Bejl ka shkaktuar shumë debate. Siç raportohet nga mediet spanjolle, edhe lojtarët e ekipit kanë hapur një debat në lidhje me largimin e uellsianit. Aktori kryesor është Serxho Ramos. Kapiteni është krah klubit. Këtë vendim ai e…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online