Zidan i befasuar nga talenti japonez, konfirmon një largim

0

Zinedin Zidan ka dalë në një konferencë për shtyp në kuadër të ndeshjeve miqësore që Real Madrid po zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Trajneri francez iu përgjigj pyetjeve në lidhje më talentin japonez Takefusa Kubo, si dhe konfirmoi një huazimin 1-vjeçar të Hakimit te Borusia Dortmund.

KUBO – “Mua më ka dhënë përshtypje shumë të mirë. Jam i sigurt që do bëhet një lojtari i rëndësishëm për Realin. Në stërvitje po e përballon mirë ngarkesën e shtuar. Më duket sikur ka shumë kohë që është pjesë e realit, dhe jo vetëm pak ditë”.

HAKIMI – “Ai do të vazhdojë të luajë dhe vitin tjetër të Dortmundi. Është një lojtar i mirë, ne e dimë këtë gjë, por më e mira për të është të luajë në Gjermani ku mund të marrë minuta”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.