Rihapet “marketi” Monako, ylli i ekipit drejt kampionatit turk

Radamel Falkao është pranë largimit nga skuadra e Monakos. Lajmi raportohet nga sajti francez “Yahoo.sports.fr”, sipas së cilit, destinacioni i ri i sulmuesit kolumbian do të jetë kampionati turk.

Ekipi i interesuar për 32-vjeçarin është Galatasaji. Kampionët në fuqi të Turqisë, janë vënë në ndjekje të një sulmuesi dhe Falkao është bërë prioriteti i merkatos së klubit.

Rrogat e kolumbianit janë të papërballueshme për financat e Galatasarajit, por në Stamboll janë shumë pranë nënshkrimit të një kontrate sponsorizimi me shifra rekord, që do të bëjë të mundur transferimit e lojtarit.

Ndërkaq, shumë pikëpyetje ngelin mbi fatin e klubit të Monakos, që për momentin renditet në vendin e parafundit të tabelës së kampionatit francez. Në Francë kanë filluar të qarkullojnë lajme se pronarët rus të klubit janë pranë shitjes së aksioneve të tyre drejt një kompanie kanadeze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online