Inter bën gati spastrimin e parë, “fshesa” nis nga mbrojtja

0

Merkato e janarit po afron dhe tek Interi po bëhen gati për të larguar lojtarët që nuk bëjnë më pjesë në planet e skuadrës. Sipas medies franceze “Nice-Matin”, klubi i Monakos është vënë në ndjekje të mbrojtësit brazilian dhe palët janë shumë pranë akordit.

Dalbert u ble në verën e 2017-ës nga klubi i Nisës për 20 milionë euro. Për fatin e keq të Interit, mëngjarashi nuk arriti të përshtatej në kampionatin italian dhe qëndroi më së shumti në stol, pasi humbi vendin e titullarit ndaj mbrojtësit italian D’ambrozios.

Në krahun tjetër te klubi i Principatës kanë nevojë për shumë përforcime. Monako ndodhet për momentin në vendin e parafundit në kampionat dhe skuadrës së drejtuar nga Tierri Henri i duhen përforcime në disa reparte për të shmangur katastrofën.

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.