VIDEO | Gol i çmendur, Guri shënon dhe të dytin!

Sidrit Guri ka shënuar dhe golin e dytë për skuadrën e Ostendes, duke i siguruar fitoren…

Strakosha rikthehet titullar, Rashica dhe Celina shkëlqejnë

Thomas Strakosha është rikthyer nga dëmtimi që pësoi në fundin e sezonit të shkuar dhe sot…

VIDEO: Lilaj e nis mbarë, shënon supergol me ekipin e ri

Sabien Lilaj ka shënuar një supergol për ekipin e tij të ri, Nes Tzionës. Mesfushori shqiptar…

Zyrtare | Ish-lojtari i Skënderbeut me ekip të ri, firmos në Poloni!

Ish-lojtari i Skënderbeut, Suad Sahiti, ka gjetur ekip të ri. Mesfushori është larguar nga skuadra bullgare…

VIDEO | Debutim për t’u harruar, Seferi “skuqet” në ndeshjen e parë

Ish-sulmuesi i Shpresave kuqezi, Taulant Seferi, u rikthye te Jang Bojs nga Uinterthuri ku ishte i…

VIDEO | Guri në formë të shkëlqyer, gjen rrjetën e dytë radhazi

Sindrit Guri duket në një formë shumë të mirë. Sulmuesi kuqezi shënoi në miqësoren kaluar për…

Dy muaj jashtë, Binaku shijon minutat e para pas dëmtimit

Egzon Binaku nuk e ka nisur siç duhet aventurën e tij te skuadra e Norkoping. Në…

E ardhmja pas futbollit, Kukeli i ka idetë e qarta

Burim Kukeli vendosi të vazhdojë futbollin profesionist në Zvicër duke firmosur një kontratë 1-vjeçare me skuadrën…

VIDEO | Latifi shumë pranë mrekullisë, e eliminon ish-lojtari i Kamzës

Sherif Tiraspoli bëri një ndeshje për t’u harruar një javë më parë në shtëpi, duke u…

“Rashicën tani e kanë frikë, ai është çelësi i Verderit tim!”

Trajneri i Verder Bremenit, Florian Kohfeldt, ka folur për Bild sa i takon sezonit ri në…

VIDEO | Berisha goleador, shënon “perlën” e radhës

Bernard Berisha po kalon momentin e tij më të mirë në karrierë me skuadrën e Akhmat…

Lider dhe idhulli i tifozëve, Xhaka gati për sezonin e ri

Taulant Xhaka ka luajtur 10 sezone deri më tani në elitën zvicerane, ku në tetë edicione…

Aliti është i paprekshëm, Kalmari refuzon ofertat e ekipit turk

Fidan Aliti u transferua nga Skënderbeu te Kalmari në Suedi dhe në 13 ndeshje deri më…

Gola dhe paraqitje të shkëlqyera, legjionarët duken “top”

Sot janë luajtur një numër i madh ndeshjesh miqësore dhe shumë futbollistë shqiptarë kanë zbritur në…

Taulant Xhaka lider në Zvicër, Bazeli e “gradon”

Taulant Xhaka është një nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra e Bazelit, tek e cila…

Pesë lojtarë larg Rejnxhërsit, Grezda nuk i shpëton ‘fshesës’

Skuadra e Rejnxhersit ka plot 28 futbollistë dhe trajneri Stiven Xherrard, e ka thënë hapur që…

Rrahmani zbarkon në Itali, dardani duket gati për Serie A

Armir Rrahmani është transferuar te skuadra e Hellas Veronës dhe do të jetë një tjetër shqiptar…

Merr fund saga, Muriqi nënshkruan me skuadrën e re

Vedat Muriqi ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar në këtë merkato vere, pasi shumë…

Llullaku flet hapur: Tek Astana merrja rrogë faraoni

Sulmuesi kuqezi Azdren Llullaku ka luajtur për shumë skuadra gjatë karrierës së tij. Deri në vitin…

Roshi mungoi, një “ish” i Skëndërbeut protagonist te Grozni

Te skuadra ruse e Akhmat Groznit, aktivizohen momentalisht 2 futbollistë shqiptarë, Odise Roshi dhe Benard Berisha.…

Hysaj madrilen, plot 20 milionë euro në arkat e Napolit

Elseid Hysaj është në Shqipëri, pasi nesër është një ditë shumë e rëndësishme për të, dita…

E ardhmja e Grezdës, sulmuesi takohet me drejtuesit e Rejnxhërsit

Trajneri i Rejnxhërsit, Stiven Xherrard, do të takohet privatisht me Eros Grezdën dhe drejtuesit e klubit,…

Medalje për Bakajn, Soligorski i tij fiton Kupën e Bjellorusisë

Shumë futbollistë shqiptarë kanë luajtur këtë sezon në finalen e Kupave të shteteve ku luajnë. Në…

Llullaku del duarbosh, Kupën e Rumanisë e fiton Haxhi

Azdren Llullaku nuk arriti ta mbyllë me trofe këtë sezon në Rumani. Mesfushori kuqezi luajti titullar…

VIDEO: Goleador nga mesfusha, Qose mahnit Sllovakinë

Mesfushori shqiptar, Kristi Qose, po bën një sezon të shkëlqyer në Sllovaki. Te skuadra e Ruzemberok,…

Sezon i shkëlqyer, Rashica synon edhe më shumë: Ky, vetëm fillimi!

Për Milot Rashicën, ky sezon në Bundesliga ishte i shkëlqyer. Nëntë gola dhe pesë asiste për…

Dramë për Manajn dhe Albaseten, Binaku s’gjen rehat në Suedi

Rei Manaj dhe Albasete nuk ia dolën të mundnin vizitorët e Granadës. Ekipi andaluzian arriti të…

VIDEO: I shkëlqyer, Qose shënon me ‘Panenka’ në Sllovaki

Mesfushori shqiptar, Kristi Qose, ka shënuar një gol shumë të bukur në kampionatin e Sllovakisë. Në…

VIDEO: Çfarë goli, Çekiçi vazhdon të jetë spektakolar në Slloveni

Endri Çekiçi duket në një formë të shkëlqyer. Pasi shënoi në dy ndeshje radhazi për skuadrën…

Derbi i shqiptarëve në Suedi, “buzëqesh” Aliti

Fidan Aliti, i transferuar në janar te skuadra e Kalmarit në Suedi, po vazhdon të jetë…

Zeneli pushton Francën, sërish në formacionin më të mirë

Arbër Zenelit duket se nuk i është dashur aspak kohë që të ambientohet te skuadra e…

Ismajli triumfon me përmbysje të çmendur, ndeshje pozitive dhe për Qosen

Dy lojtarët shqiptarë, Ardian Ismajli dhe Kristi Qose kanë luajtur titullarë për skuadrat e tyre, respektivisht…

Rashica, një “yll” që po shkëlqen në Gjermani: Ky është vetëm fillimi!

Milot Rashica ka pushtuar mediat gjermane me paraqitjet e tij. 22-vjeçari u transferua këtë sezon te…

Kriza te Reali, futbollisti shqiptar i Osijekut me një postim shumë origjinal

Reali i Madridit po kalon një krizë totale dhe eliminimi i turpshëm në Ligën e Kampionëve…

Ndeshja për t’u harruar, Rashica kritikohet dhe nga trajneri i tij

Milot Rashica e nisi vitin 2019 në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar gola…

Sherr te Bazeli mes trajnerit dhe lojtarit serb, “fajin” e ka Xhaka

Taulant Xhaka është adaptuar në një pozicion të ri te Bazeli, pasi trajenri Marsel Koller e…

VIDEO | Stërvitja e veçantë e Muriç, shqiptari asiston trajnerët e Sitit

Arijanet Muriç po kalon sezonin e tij më të mirë në karrierë, pasi ka luajtur disa…

VIDEO Asist dhe tension, Guri i bën të gjitha në Belgjikë

Sidrit Guri vazhdon të luajë rregullisht për skuadrën e Ostendes në Belgjikë, por goli po mungon…

“Pitbulli” Bare: Kam rilindur, ky është vetëm fillimi!

Keidi Bare është cilësuar si blerja më e mirë e Malagas këtë sezon dhe mesfushori shqiptar…

Balaj dhe Roshi rikthehen në aksion, Panuçi me sytë nga Rusia

Bekim Balaj dhe Odise Roshi i kanë dhënë fund përgatitjeve 2-mujore në Turqi dhe tani do…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online