VIDEO | Guri në formë të shkëlqyer, gjen rrjetën e dytë radhazi

0

Sindrit Guri duket në një formë shumë të mirë. Sulmuesi kuqezi shënoi në miqësoren kaluar për Ostenden dhe sot përballë AZ Alkmar, ka shënuar sërish. Bomberi shkodran, tashmë me numrin 9 në shpinë, vazhdon të tregojë një ritëm të kënaqshëm dhe ka hedhur kandidaturën për të qenë titullar i padiskutueshëm në sezonin e ardhshëm për skuadrën belge.

Ndeshja mes AZ Alkmar dhe Ostendes u luajt në kushte shumë të vështira atmosferike, pasi kishte reshje të dendura dhe të pandërprera shiu. Megjithatë, kjo gjë nuk e pengoi ish-sulmuesin e Kukësit të gjente rrjetën, në minutën e  43′. Takimi mes ekipit holandez dhe atij belg u mbyll në minutën e 44’, pasi ishte e pamundur të luhej në kushtet e krijuara atmosferike.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online