VIDEO | Shqiptarët vendimtarë në Zvicër, gola dhe asiste në çdo takim

Lojtarët me origjinë shqiptare kanë rezultuar vendimtar në tri takimet e luajtura sot në Superligën zvicerane.…

Memushaj e Dermaku ndahen me nga një pikë, sa pak minuta për Gurin

Kastriot Dermaku dhe Ledian Memushaj kanë qenë kundërshtarë për 90-minuta në përballjen midis Kozencës dhe Peskarës,…

Demiri shkëlqen në Ukrainë, asist dhe pjesë e formacionit të javës

Besir Demiri po kalon një moment shumë të mirë në kampionatin ukrainas. 24-vjeçari, i cili aktivizohet…

VIDEO / Llullaku i pafat, gafa e arbitrit i anulon golin e rregullt

Astra e Azdren Llullakut u mund në shtëpi nga Kluzhi me rezultatin 2-1. Azdren Llullaku luajti…

Bakaj në çerekfinale, “buzeqesh” dhe Uzuni në Kroaci

Edhe pse mesjavë, sot ndeshjet kanë qenë të shumta. Në shumë vende janë luajtur ndeshje kupe…

“Zverdhen” shqiptarët e Serie B, Gavazaj sërish spektator në Rusi

Sot janë zhvilluar ndeshjet e javës së katërt të Serie B. Skuadrat ku aktivizohen Ledian Memushaj,…

Manaj rikthehet me gol, por nuk mjafton

Rey Manaj është kthyer tek Albacete, pas impenjimeve me kombëtaren shqiptare, dhe menjëherë ka gjetur golin.…

Vjen radha e Gurit, shkodrani provon shijen e hidhur të stolit

Fillimi i sezonit nuk ka qenë aspak i butë për një pjesë të madhe te legjionarëve…

Bazeli fundoset në Qipro, Karabaku i Agollit eliminon moldavët

Në Zvicër të gjithë besonin se Bazeli do të kualifikohej pa problem për në fazën e…

Zyrtare/ Cikalleshi ndërron fanellë, mbetet në Turqi

Sokol Cikalleshi rikthehet të luajë në Superligën turke. Sulmuesi kavajas është zyrtarizuar pak momente më parë…

E bujshme/ Cikalleshi transferohet në Superligën turke

Sokol Cikalleshi pritet të rikthehet të luajë në Superligën turke. “Ajansspor” raporton se sulmuesi i kombëtares…

Agolli titullar, Demiri “e bën lëmsh” në Ukrainë

Karabaku i Ansi Agollit, edhe pse luante në shtëpi, nuk ka mundur të fitojë kundër Neftçi…

Bakaj “çmend” Bjellorusinë, vjen goli i radhës

Elis Bakaj nuk e filloi siç duhet aventurën e tij te skuadra e Shaktjor Soligorskit, por…

“Zverdhet” Manaj, sulmuesi nuk lë shenjë ndaj Las Palmasit

Rei Manaj iu besua një vend në formacionin titullar në transfertën e vështirë në ishujt Tenerife,…

Salihi vendimtar në Austri, dopietë dhe tri pikë

  Hamdi Salihi është bërë sërish protagonist në Austri. Sulmuesi, aktivizohet që prej verës së 2017-ës…

Më në fund zhbllokohet Bakaj, “perlë” në Europë

Janë dashur gjashtë muaj, por Elis Bakaj më në fund ia ka dalë të gjejë për…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online