Browsing Tag

Kristal Abazaj

Abazaj rimerr skenën, ka vetëm një rival në Kroaci

Asnjë shqiptar këtë javë në formacionin më të mirë në Kroaci, flasim për ata që publikon “Telesport.hr” dhe i referohet statistikave të lojtarëve grumbulluar nga “Instat Sports”. Një javë më parë mes “yjeve” ishte mbrojtësi Amir Rrahmani,…

Mesazhet befasuese dhe emocionet, Abazaj flet i çliruar

Kristal Abazaj po mundohet të lërë pas shpine gjithçka ndodhi tek Anderlehti, ku nuk pati hapësira për të treguar vlerat e tij. Një dëmtim gjatë fazës përgatitore e penalizoi dhe e ndryshoi gjithë situatën e tij. Gjithsesi janë gjëra që i…

Debutoi me gol, trajneri i Osijek zbulon diçka për Abazajn

Nisje më të mirë nuk mund të kishte për Kristal Abazajn. Pas gati 10 minutash në fushë ai shënoi golin që i dha fitoren Osijekut kundër Istrës. Ish-futbollisti i Luftëtarit nuk e priste që të luante dhe këtë e ka shprehur edhe trajneri…

E bujshme, Kristal Abazaj transferohet në Kroaci

Kristal Abazaj ka ndryshuar ekip. Sulmuesi anësor i Anderlehtit është huazuar me të drejtë blerje në Kroaci tek Osijeku. Në Belgjikë ai nuk gjeti hapësira dhe pati disa oferta. Lokereni dhe St. Truden e tentuan gjatë janarit, por nuk u…

Abazaj duhet të tregojë sa vlen, vendoset e ardhmja

Kristal Abazaj u kërkua gjatë kësaj vere nga dy klube në huazim. Fillimisht Lokereni shfaqi interesim për sulmuesin anësor të kombëtares, ndërkohë që ditën e fundit të merkato doli në skenë edhe  Sint-Truidense VV. U prit me interes të…

Ofertë e re për Kristal Abazajn, orë vendimtare

Orë vendimtare për Kristal Abazajn. Sulmuesi anësor ka kërkuar të mbetet në Belgjikë dhe në ditët e para të janarit Lokereni i vendit të fundit u përfol si opsion për të ardhmen e ish-lojtarit tëq Luftëtarit. Gjithsesi deri më sot kishte…

Kristal Abazaj në fushë, sytë nga… Lokereni

Kristal Abazaj është me valixhe në duar, pasi tek Anderlehti nuk e kanë në plane. Gjithsesi sulmuesi shqiptar është i vendosur të tregojë vlerat e tij dhe nuk dorëzohet, por stërvitet fort çdo ditë. Për këtë ai nuk e ka humbur mundësinë të…

“Dritë” për Kristal Abazajn, zbulohet oferta e parë

Kristal Abazaj nuk është në planet e Anderlehtit, por kjo nuk është një dramë për sulmuesin anësor që u shit në Belgjikë nga Skënderbeu për shumën e 750 mijë eurove. Jeta vazhdon dhe ditë më parë në mediat belge është raportuar se Abazaj ka…

Kristal Azabaj i ikur, sulmuesi ka vetëm një dëshirë

Kristal Abazaj është në listën e largimeve të Anderlehtit. Vetëm 26 minuta në pjesën e parë të sezonit flasin qartazi që sulmuesi anësor deri më tani nuk ka qenë në gjendje të japë atë çka në Belgjikë kanë pritur prej tij. Sigurisht kanë…

Abazaj “e mbyll” me Anderlehtin, ky vendim flet vetë!

Kristal Abazaj provoi të debutonte me Anderlehtin në Belgjikë, por më pas u largua trajneri. Në fakt sulmuesi anësor po mendonte që tani do kishte më shumë shanse, por situata duket krejtësisht tjetër për dhe tre shokë të skuadrës.…

Abazaj në listë, Anderlehti ka një plan për sulmuesin

Anderlehti ka mbetur pa trajner dhe drejtuesit e skuadrës belge po punojnë për të gjetur kreun e ri të stafit teknik. Me interes diçka të tillë e pret edhe sulmuesi Kristal Abazaj, të cilit ju desh muaji nëntor të debutonte në ekipin e parë…

Debutimi me humbje i Abazajt, Seferi feston në Zvicër

Kristal Abazaj u largua në verë drejt Anderlehtit, por i është dashur që të presë për një kohë shumë të gjatë për të zbritur në fushë me ekipin e parë. Anësori ka zbritur në fushë sot për të parën herë ndaj Cercle Bryzh. Nis me humbje…

Anderlehti hedh sytë nga Abazaj, vjen momenti i shumëpritur!

Kristal Abazaj ka kaluar një periudhë të vështirë në Belgjikë deri më tani, por duket se gjërat po nisin të marrin për mbarë. Anderlehti e ka grumbulluar sulmuesin anësor për ndeshjen kundër Cercle Bryzh. Ish-sulmuesi i Luftëtarit do të…

Situata e Abazajt, vjen sugjerimi i parë në Belgjikë

Kristal Abazaj ende nuk ka debutuar me Anderlehtin dhe e pret me padurim një moment të tillë. Deri më tani sulmuesi kryesor ka luajtur me ekipin e dytë, ndërkohë që për të janë paguar plot 750 mijë euro. Kritikat nuk kanë munguar, por nuk…

Polemikat dhe kombëtarja, Abazaj sqaron gjithçka

Kristal Abazaj ndodhet në Shqipëri, ndërkohë që nuk e humbi mundësinë të ndiqte kombëtaren gjatë miqësores me Jordaninë. Sulmuesi anësor ka folur në lidhje me gjendjen e tij, teksa thekson se dëmtimet e kanë penalizuar. “Jam bërë pjesë e…

Dhjetë transferimet më të këqija, Abazaj mes tyre

Në Belgjikë kanë nisur bëjnë bilancin pas dhjetë javësh kampionat dhe “voetbalnieuws.be” ka publikuar 10 transferimet më të këqija të bëra këtë verë. Mes tyre është përfshirë edhe sulmuesi anësor i kombëtares,  Kristal Abazaj. I…

Merkato, si i erdhën Superiores 2 milionë euro

Superiorja sjell të ardhura edhe nga jashtë. Shitja e lojtarëve është një mundësi e mirë e klubeve tona për të pasur financa të shëndosha. Vitet e fundit janë transferuar disa futbollistë nga kampionati ynë dhe janë arkëtuar shifra të…

Autografe dhe titullar, ç’ndodh me “belgun” Abazaj

Kristal Abazaj është në pritje të debutimit me ekipin e Anderlehtit. Deri më tani stafi teknik nuk e ka preferuar sulmuesin anësor, për të cilin klubi belg ka paguar te Skënderbeu shumën e 750 mijë eurove. Gjithsesi me rëndësi është që…

Abazaj nuk duket, disfata për Ramadanin e Zenelin

Fundjava është e mbushur me ndeshje. Vejle BK, skuadra e Ylber Ramadanit, është mposhtur në shtëpi sot me rezultatin e pastër 0-2. Ekipi i drejtuar nga Adolfo Sormani u befasua nga Odense, që mori fitoren e parë në këtë kampionat.…

Guri udhëheq Ostenden, Abazaj nuk ia del

Anderlehti pret Ostenden, ndeshje që luhet sot prej orës 14:00. Vendasit nuk do ta kenë as në këtë takim në dispozicion sulmuesin anësor Kristal Abazaj. Një javë më parë ish-lojtari i Luftëtarit mungoi për shkak dëmtimi. Edhe këtë herë nuk…