Anderlehti hedh sytë nga Abazaj, vjen momenti i shumëpritur!

0

Kristal Abazaj ka kaluar një periudhë të vështirë në Belgjikë deri më tani, por duket se gjërat po nisin të marrin për mbarë. Anderlehti e ka grumbulluar sulmuesin anësor për ndeshjen kundër Cercle Bryzh.

Ish-sulmuesi i Luftëtarit do të jetë në stol dhe do të presë që të debutojë në kampionatin belg. Deri më tani Abazaj është aktivizuar me ekipin e dytë dhe ka arritur edhe të shënojë e asistojë. Tanimë do të donte të ishte vendimtar me ekipin e parë.

Anderlehti ka paguar jo pak për lojtarin e kombëtares sonë. Skënderbeu ka arkëtuar plot 750 mijë euro nga shitja e Abazajt, i cili ka spikatur në Superiore me fanellën e Luftëtarit. Korccarët e blenë atë nga gjirokastritët dhe e shitën në Belgjikë pa luajtur asnjë ndeshje me bardhekuqtë.

Voici le onze de base du coach Vanhaezebrouck! Hier vind je het basiselftal van coach Vanhaezebrouck! ?? #CERAND #RSCA #COYM

Gepostet von RSC Anderlecht am Sonntag, 16. Dezember 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.