Ofertë e re për Kristal Abazajn, orë vendimtare

0

Orë vendimtare për Kristal Abazajn. Sulmuesi anësor ka kërkuar të mbetet në Belgjikë dhe në ditët e para të janarit Lokereni i vendit të fundit u përfol si opsion për të ardhmen e ish-lojtarit tëq Luftëtarit. Gjithsesi deri më sot kishte pasur shumë qetësi rreth Abazajt.

Së fundmi për Abazajn ka interes Sint-Truidense VV, klub që renditet në vendin e shtatë në elitën e futbollit belg. Sikurse raporton Het Belang van Limburg, Abazaj kërkohet në huazim deri në fund të sezonit.

Largimi nga Anderlehti është zgjidhja e vetme për sulmuesin anësor të kombëtares shqiptare. Ai dëshiron të luajë dhe të thirret sërish nga Panuçi, ndërkohë që sot pritet të vendoset përfundimisht e ardhmja e tij. Anderlehti nuk e ka në plane për momentin dhe duhet ta ndajë mendjen se ku do ta huazojë. Sigurisht do t’i kërkohet mendim edhe vetë lojtarit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.