Gjobë për Kukësin dhe ndeshje në tavolinë, vendos Disiplina

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur për parregullsitë shfaqura në ndeshjet e fundjavës.…

Hetimet “alla-Disiplinë”, sherri Radas-Batha do zbardhet në verë

Më 2 maj të vitit 2019 Komisioni i Disiplinës u mblodh dhe mori shumë vendime. Mes…

Pezullime tek Erzeni e Luftëtari, Disiplina fakton kampionatin fals te moshat

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka disa vendime të marra për shkeljet e hasura…

Disiplina “dëbon” Maliqin e Butrintin, lumë pezullimesh në Kategorinë e Dytë

Komisioni i Disiplinës ka marrë ditën e sotme dënimet për ngjarjet e kësaj fundjave në Kategorinë…

Skënderbeu pa qendërmbrojtës, sytë nga Disiplina

Skënderbeu u mposht një ditë më parë nga Tirana, ndërkohë që për ndeshjen e radhës ka…

Ankth te Flamurtari e Skënderbeu, dy lojtarë nën “hetim”

Flamurtari e Skënderbeu janë me sytë nga Komisioni i Disiplinës, që ka vendosur të hapë një…

Disiplina me dorë të hekurt, bën shembull Telushin e Gegën

Janë publikuar vendimet e Komisionit të Disiplinës për sa i përket javës që lamë pas në…

Një femër përjashtohet një vit, Disiplina dënon “boksierët” dhe shpik kategori

Sjelljet problematike të disa lojtarëve më Kategorinë e Parë kanë marrë vëmendjen kryesore të Komisionit të…

Veç paralajmërime për Superioren, moshat kampionat fals

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe për klubet e Superiores nuk ka pasur dënime, veç…

Tiranës i mbyllen dyert, jepen dënimet për sherrin me Laçin

Mbledhja e ditës së sotme e Komisionit të Disiplinës ka qenë e fokusuar te ngjarjet e…

Laçi pret Disiplinën, ka një nen që i jep tre pikët në tavolinë

Laçi ka dorëzuar në FSHF që ditën e hënë shkresën ku kërkon 3 pikët në tavolinë…

Disiplina vetëm kundër grushteve, dhuna financiare snobohet

Komisioni i Disiplinës vendosi të përjashtojë Kamzën nga Superiorja dhe ta rrëzojë në Kategorinë e Dytë,…

Tiranës e Lushnjës u mbyllen stadiumet, gjobë dhe për Partizanin

Derbi i së premtes midis Tiranës dhe Partizanit u shoqërua me një numër tejet të lartë…

Ultimatumet e Disiplinës, çështjet Muzaka e Balla në fokus

Tirana e Luftëtari u paralajmëruan nga Komisioni i Disiplinës më 30 janar të këtij viti. Bardheblutë…

Sytë nga infermieria dhe Disiplina, situata te Laçi

Laçi nuk po kalon një moment të mirë në këtë fillim viti, por sërish mbetet në…

Disiplina “rrëzon” Flamurtarin, Sopoti e pëson rëndë

Komisioni i Disiplinës është mbledhur së fundmi dhe ka marrë disa vendime në lidhje me ekipet…

Dënim i dyfishtë për Albano Aleksin, Luftëtari del me vendim

Luftëtari ka dalë me një qëndrim pas dënimit që Komisioni i Disiplinës dha për mesfushorin Albano…

Disiplina dënon përjetë portierin, falet talenti i kuq

Në ndeshjen Veleçiku-Shënkolli ka pasur probleme, teksa është goditur gjyqtari i katërt i takimit. Disiplina është…

Vendimi i çuditshëm: Nderuan Sala, gjobitet klubi i Nantes!

Fati tragjik i Emiliano Salas trishtoi gjithë botën e futbollit dhe miliona tifozë. Të shumta ishin…

Vendimet e Disiplinës, reagon Tomori: “Pse vetëm ne si të njerkës?!”

Komisioni i Disiplinës dënoi skuadrën e Tomorit me humbje 0-3 në tavolinë përballë Bylisit dhe me…

Disiplina gjobit Superioren, e pësojnë katër klube

Komisioni i Disiplinës nuk është kursyer , teksa ka vendosur gjoba për katër klube të Superiores.…

Dënimi nga Disiplina, Zema: Tomori nuk paraqitet në Ballsh!

Në Berat nuk e kanë kapërdirë lehtë dënimin që Komisioni i Disiplinës në FSHF u dha…

Në Berat humbasin durimin: Maskaradë, tërhiqemi nga kampionati!

Komisioni i Disiplinës dënoi klubin e Tomorit me humbjen në tavolinë të ndeshjes kundër Apolonisë dhe…

Ekskluzive | Kruja nuk duron më, vë në vështirësi Flamurtarin e Disiplinën

Ende asnjë zgjidhje nuk ka për Arsid Krujën, i cili kërkon që Flamurtari të ekzekutojë vendimin…

Tallje e hapur nga Disiplina, dënimet absurde për Kukësin e Skënderbeun

Komisioni i Disiplinës nuk di çfarë bën, ose e di shumë mirë dhe tallet me të…

VIDEO | “Mos shaj, godit”, vendime skandaloze të Disiplinës! Shumë dashuri për Kukësin

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur mbi parregullsitë e ndodhura gjatë fundjavës në…

“Kandari” i prishur i Disiplinës, futbollistët marrin qindarka dhe arkivohen gjyqet milionere

Më së shumti gjyqtarët janë ata që “sulmohen”. Gabojnë, me apo pa qëllim, dhe vendimet e…

Dënimi i Erzenit, reagon Hoxha: Vendim i ekzagjeruar, nuk gjendet e drejta me arbitrat!

Erzeni është dënuar nga Komisioni i Disiplinës pas problemeve në ndeshjen me Dinamon. Klubi nga Shijaku…

Ultimatum dhe gjobë për Tiranën, Disiplina nuk merret me Hilën

Vendimet e ditës së sotme të Komisionit të Disiplinës ka nxjerrë në pah një tjetër problem…

Shkumbini e pëson rëndë, Besa sërish pa tifozë

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka martë vendimet e radhës, teksa spikat dënimi i…

Erzeni pa tifozë, Tomori e Vllaznia paralajmërohen

Erzeni e ka pësuar pas ndeshjes me Korabin, pasi sot janë zbardhur vendimet e Komisionit të…

Pasoja për Partizanin pas derbit, Disiplina e pamëshirshme

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka marrë vendimet në lidhje me parregullsitë e shfaqura…

Afati i Disiplinës mbaroi, tre pikë më pak për Tiranën?

Gjergji Muzaka e ka fituar gjyqin me Tiranën që në janar të vitit 2017, por ende…

Dëmtime, një pezullim dhe sytë nga Disiplina: çfarë ndodh te Tirana

Tirana udhëton këtë fundjavë drejt Gjirokastrës dhe situata në kampin bardheblu nuk është fort e mirë…

VIDEO | Nga Greca, te Batha: a po përdoret standard i dyfishtë?

Idriz Batha u dënua një ditë më parë nga Komisioni i Disiplinës, ndërkohë që klubi i…

Nis lufta, Partizani: Maskaradë, Disiplina e (pa)varur alergji nga tifozët!

Dy ndeshje pa tifozë, ky ishte dënimi i dhënë nga Komisioni i Disiplinës për klubin Partizani…

Gjoba e pashmangshme, Partizani distancohet nga pankarta

Një pankartë e tifozëve në stadium ka bërë që te Partizani të “trazohen” disi dhe të…

Pezullime dhe ndeshje në tavolinë, Disiplina “bën kërdinë”

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur mbi parregullsitë e shfaqura në Superiore, në…

Disiplina e pamëshirshme: nga Nica te Zefi, tetë të pezulluar

Komisioni i Disiplinës nuk ka toleruar asnjë këtë javë, teksa janë disa lojtarë e zyrtarë të…

Gjoba e një paralajmërim: Tirana, Partizani e Kamza “viktimat”

Komisioni i Disiplinës është mbledhur dhe ka marrë vendimet për parregullsitë e shfaqura në javën e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online