Ankth te Flamurtari e Skënderbeu, dy lojtarë nën “hetim”

0

Flamurtari e Skënderbeu janë me sytë nga Komisioni i Disiplinës, që ka vendosur të hapë një çështje disiplinore në lidhje me dy lojtarë të këtyre dy ekipeve. Bëhet fjalë për kapitenin e korçarëve, Marko Radas, dhe mesfushorin Idriz Batha.

Dy lojtarët kanë pasur një konflikt në fund të ndeshjes Skënderbeu-Flamurtari dhe tanimë pritet të shihet se çfarë do të vendosë Komisioni i Disiplinës. Sot është komunikuar nisje e hetimit dhe pasi të shqyrtohen faktet, por edhe palët të japin versionin e tyre, do të merret edhe vendimi.

Batha këtë sezon është bërë shembull pas ndeshjes me Teutën, teksa u dënua në bazë të pamjeve filmike. Mesfushori është i vetmi lojtar i dënuar në këtë mënyrë këtë sezon, ndërkohë që tani mund të marrë një tjetër pezullim. Sigurisht, nëse është e vërtetë që e ka goditur kundërshtarin, atëherë do e pësojë rëndë.

Pretendimi i Bathës është se Radas e ka ofenduar të nga familja. “Është ekzagjeruar në media, nuk ndodhi gjë. Radas më ofendoi nga familja. Nuk ndodhi ajo që u përfol pas ndeshjes. Nuk jemi nga ata që ikim me vrap apo që gjuajmë nga prapa shpine”, është shprehur një ditë më parë Batha për RTSH.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.