Browsing Tag

Kastrioti

Kukësi-Kastrioti e trukuar? Ja si reagojnë dy klubet

Hijet e trukimit vazhdojnë të prekin klubet shqiptare. Së fundmi e përditshmja sportive “Panorama Sport”, ka zbuluar një raport konfidencial të dorëzuar FSHF-së nga UEFA në lidhje me takimin e datës 30 maj midis Kukësit dhe Kastriotit.…

Kastrioti nuk njeh pushime, Vushtria e mposht në miqësore

Kastrioti duket se e ka marrë shumë seriozisht këtë fazë pregatitore. Ende pa u mbushur 24 orë nga ndeshja e fundit miqësore, krutanët kanë zgjedhur të zhvillojnë një tjetër sfidë. Të besuarit e Ramadan Ndreut këtë herë janë përballur me…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet e shumta për të siguruar pjesëmarrjen në Kategorinë Superiore për sezonin e ardhshëm, ndërsa vendimi i “CAS” për…

Kastrioti gati për start, Rustami: Merkato për Superioren

Pasi në stolin e Kastriotit u caktua Ramadan Ndreu, merkato e kësaj skuadre ka patur lëvizje në hyrje e daljet. Drejtuesit e klubit kanë qenë të përgatitur për çdo situatë, madje me strategji të qartë për lojtarët e rinj, duke i kontraktuar…

U largua nga Kukësi, Ndreu e do mesfushorin te Kastrioti

Edhe pse po i largohen disa nga futbollistët e sezonit të kaluar në Kategorinë Superiore, Kastrioti i Kategorisë së Parë në këtë sezon të ri i kundërpërgjigjet kësaj situate me afrimet që po bën. Pasi është ulur në stol Ramadan Ndreu, u…

Zgjohen në Shkodër, Vllaznia zyrtarizon dy afrimet e para

Vllaznia ka nisur nga merkato dhe firmat e para janë më dy futbollistë që Sportekspres.com i ka raportuar prej kohësh si objektiva të kuqebluve. Kështu, ditën e sotme janë paraqitur në Shkodër Herald Marku dhe Dajan Shehi, të cilët edhe…

Shehu zbret në fushë, nis aventurën si bardhezi

Laçi i është rikthyer përgatitjeve, pas pushimit të së dielës. Kurbinasit janë vënë nën urdhrat e trajnerit Sulejman Starova, ndërkohë që më bardhezinjtë është bashkuar edhe mesfushori Julian Shehu. Futbollisti që spikati me Kastriotin…

Lëvizja e befasishme, Roxher firmos me kampionët

Roxher Zhunior, pas një sezoni shumë të mirë me Kastriotin në Superiore, ka vendosur në lidhje me të ardhmen e tij. Braziliani nuk pranoi të qëndronte te Kukësi, që e kishte huazuar atë te krutanët. Ai erdhi në Shqipëri për pak ditë dhe më…

Kastrioti do rikthimin në elitë, gati dy afrimet e para

Një mbrojtës dhe një sulmues, kjo është merkato e ditës së sotme për skuadrën e Kastriotit. Këtë herë me ish-lojtarë të Superiores, teksa mesfushori Xhulio Mehmeti dhe sulmuesi Emir Rezi, të cilët luajtën me Kamzën sezonin e fundit, tashmë…

Çela krutan edhe një vit, Ndreu: Do ketë edhe përforcime

Kastrioti po mendon për sezonin e ardhshëm dhe drejtuesit fillimisht zëvendësuan trajnerin Bledar Devolli me një njohje të vjetër, Ramadan Ndreun. Disa nga titullarët janë larguar, por ka edhe nga ata që do të mbeten pjesë e krutanëve edhe…

E konfirmuar: Shehu “dem i kuq”, ka mbetur vetëm firma

Partizani përforcon mesfushën, teksa afron një element të perspektivës si Julian Shehu. Mesfushori, i cili spikati me Kastriotin sezonin e fundit, duke arritur të fitonte edhe një vend titullari me Shqipërinë U21, parimisht ka një…

E ardhmja e Shehut dhe Bardhit, Vogli hap “kartat”

Pas përfundimit të sezonit të kaluar në Kategorinë Superiore, nga Kastrioti pati disa largime dhe i pari e hapi “lojën” trajneri Bledar Devolli. Më pas e njëjta gjë ndodhi me disa lojtarë, si Arlind Kalaja, Roxher Zhunio, Dajan Shehi dhe…

Tirana do qendërmbrojtës, Dajan Shehi në dorë të Memës

Mbrojtësi 22 vjeçar nga Elbasani, Dajan Shehi, i cili në sezonin e kaluar luajti me Kastriotin në Kategorinë Superiore, është drejt hapit të madh në karrierën e tij. Burime pranë klubit të Tiranës konfirmuan për SportEkspres.com se Shehi…

Merkato te Kastrioti, ofrohet një amerikan për portën

Kastrioti do të garojë në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm. Krutanët u munduan shumë të qëndronin në elitë, por në fund dështuan. Gjithsesi duhet menduar për sezonin e ardhshëm. Largimet kanë qenë disa dhe drejtuesit duhet të qartësojnë…

Ndreu vendos të dielën për Kastriotin, Nikaj ka dy opsione

Skuadra e Kastriotit mbeti pa trajner pas largimit të Bledar Devollit, ndërsa janë larguar edhe disa futbollistë. Drejtuesit e klubit kanë menduar që të gjejnë trajnerin e ri. Thashethemet e merkatos sollën në skenë dy njohje të vjetra,…

Qëndroi vetëm 6 muaj, mbrojtësi largohet nga Kastrioti

Edison Ndreca nuk do të vazhdojë karrierën e tij te Kastrioti. Skuadra krutane ra nga Kategoria Superiore këtë sezon dhe priten shumë largime, një nga ta dhe mbrojtësi i majtë. Ndreca u transferua në janar te Kastrioti dhe pas gjysmësezoni,…

Përfundon huazimin te Kastrioti, Shehi mbetet në Superiore

Rënia në Kategorinë e Parë për Kastriotin, duket se po sjell edhe një rritje të numrit të lojtarëve që nuk do të jenë pjesë e krutanëve edhe sezonin e ardhshëm. I pari që u largua ishte mesfushori shkodran Arlind Kalaja, i pasuar nga…

Roxher e mbyll me Kastriotin, Kukësi ekipi i ri?

Kastrioti sezonin e ardhshëm do të garojë në Kategorinë e Parë dhe normalisht një pjesë e lojtarëve që e mbyllën kampionatin me krutanët do të largohen. Njëri prej tyre është edhe braziliani Roxher Xhunio, i cili ia doli të shënonte 10 gola…

Rënia e Kastriotit, mesazhe nga mesfushori dhe shefi i klubit

Skuadra e Kastriotit nuk do të jetë pjesë e elitës së futbollit shqiptar sezonin e ardhshëm, pavarësisht se në vitin 2019, ishte një nga skuadrat më të mirë në Superiore. Me në krye Devollin, krutanët provuan gjithçka, por në fund nuk ia…

Ditë debutuesish, formacionet në Gjirokastër e Kamzë

Luftëtari-Partizani dhe Kukësi-Kastrioti luhen prej orës 16:00, ndërkohë që ka disa debutues te kampionët nga kryeqyteti. Lëvizje edhe te gjirokastritët, ashtu sikurse edhe te Kukësi. Kastrioti nga ana tjetër ka përzgjedhur me të mirët për…

Ikën pa i mbaruar huazimi, Kastrioti humb një titullar

Kastrioti në janar bëri disa përforcime dhe një prej lojtarëve të marrë në momentet e fundit ishte shkodrani Arlind Kalaja. Mesfushori me tipare ofensive u mor nga Kukësi në formë huazimi dhe sezonin e ardhshëm mbetet për t’u parë se ku do…

Nexhipi me mision, ky është objektivi i parë i Kukësit

Kukësi po mendon për ndeshjet e kupave të Europës dhe drejtuesit janë hedhur në sulm për ta afruar në skuadër brazilianin Roxher Zhunior. Autori i 10 golave me Kastriotin këtë sezon i ka bindur verilindorët. Sulmuesi anësor në verë iu…

Rroca nuk rrezikon, Gjoka ruan një “armë” për Tiranën

Kukësi do të luajë ditën e enjte ndeshjen e fundit për këtë sezon në Superiore, përballë Kastriotit. Fitoja shihet si detyrim për miqtë krutanë, për të shpresuar deri në fund për mbijetesën, ndërsa Kukësi ka filluar të mendojë për finalen e…

“Nuk kemi më shpresë”, Devolli nuk përmbahet dot!

Kastrioti nuk ka më gjë në dorë sa i takon mbijetesës. 32 pikët e fituara në pjesën e dytë të sezonit nuk mjaftojnë, pasi Tiranës në ndeshjen e fundit me Flamurtarin i duhet vetëm një pikë për të siguruar qëndrimin në elitë. Dje në…

Ankth dhe festë titulli, Superiore plot enigma

Shumë ankth, sidomos te tifozët e Tiranës. Ndryshe nga rivalët e tyre, që sot çojnë kupën në qiell në shtëpinë e tyre në “Selman Stërmasi”, të dashuruarit pas ngjyrave bardheblu do i kenë sytë nga Laçi. Një pjesë e tyre do jenë krah ekipit…

Shehu: Nuk e mendonim, motivohemi nga ecuria pozitive

Julian Shehu është një nga zbulimet e këtij sezoni në Superiore. Mesfushori i Kastrioti e pranon se nuk e kishin menduar se do të mund të ecnin kaq mirë. “Ishte e vështirë të mendohej se do vinim këtu. Morëm rezultate dhe erdhën në këtë…