Lëvizja e befasishme, Roxher firmos me kampionët

0

Roxher Zhunior, pas një sezoni shumë të mirë me Kastriotin në Superiore, ka vendosur në lidhje me të ardhmen e tij. Braziliani nuk pranoi të qëndronte te Kukësi, që e kishte huazuar atë te krutanët. Ai erdhi në Shqipëri për pak ditë dhe më pas u largua.

Ditën e sotme, me nisjen e sezonit të ti, Roxher ka nënshkruar me kampionët e Letonisë, te FC Riga. Kështu ai do të jete shok skuadre me mbrojtësin Herdi Prenga,i ftuar më parë në kombëtaren shqiptare të futbollit.

Roxher do të ketë mundësinë të luajë në Champions League. Paraqitjet e mira me Kastriotin, skuadër me të cilën shënoi 10 gola, bënë që Riga t’i ofronte një marrëveshje sulmuesit dhe tashmë gjithçka është bërë zyrtare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.