Laçi e Tirana “flakë”, Teuta me formacion të “arnuar”

0

Laçi-Tirana dhe Kastrioti-Teuta janë dy ndeshje të rëndësishme për Europën dhe mbijetesën, ndërkohë që janë publikuar edhe formacionet me të cilat këto ekipe do të luajnë. Kurbinasit nuk kanë Sebastian Toron, por është rikthyer Okpotu. Starova sot ka preferuar Shtubinën në mbrojtje, kurse në krahun tjetër Mema ka zgjedhur Goxhën në vend të Turtullit në prapavijë.

Kastrioti ndërkohë luan me formacionin e zakonshëm, kurse Teuta vjen plot surpriza. Një debutues, Ledio Beqja, nga minuta e parë. Sulmi është i ribërë, me Kamara në majë, kurse nga krahët mbështetin Vecaj dhe Vila.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 35
E diel, më 26 maj 2019, ora 16:30

LAÇI-TIRANA
Laçi: Selmani, Shtubina, Mersinaj, Gjoni, Sefgjini, Eller, Lushkja, Çokaj, Mane, Xhixha, Okpotu. Trajner: Sulejman Starova
Tirana: Lika, Kërçiku, Goxha, Imami, Hoxhallari, Mauexhe, Hasani, Kobina, Doka, Greca, Ngo. Trajner: Ardian Mema
Gjyqtarë: Enea Jorgji, Emigers Ganxhi, Astrit Mahmutaj, Fatmir Lamaj; Gjyqtarë linje: Adrian Beqiri, Orlando Kuka

KASTRIOTI-TEUTA
Kastrioti: Çekrezi, Husein, Bojom, Çela, H. Marku, Shehu, Ymeraj, Okebugu, Bardhi, Roxher, Vatnikaj. Trajner: Bledar Devolli
Teuta: Hidi, Frashëri, Shkalla, Arapi, Hakaj, Gashi, Avdyli, L. Beqaj, Vecaj, Vila, Kamara. Trajner: Bledar Shkëmbi.
Gjyqtarë: Laver Alla, Marius Qose, Edlir Malo, Kreshnik Cjapi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.