Kampionët hapin merkaton, firmos ish-lojtari i Skënderbeut

Feronikeli, klubi kampion i IPKO Superligës së Kosovës po kompleton ekipin për t’u bërë gati për…

Firmos Bruno Arrabal, befason me skuadrën e re

Bruno Arrabal u largua drejt Brazilit pas përjashtimit të Kamzës, por do të mbetet në trojet…

Aventurë e re për ish-drejtorin e Kamzës, fluturon drejt Ukrainës

Fabio Kordela, ish-drejtori i Kamzës, do të nisë një aventurë te re. Pasi i kaloi muajt…

Vendi i lënë bosh nga Kamza, FSHF vendos përfundimisht

Përjashtimi i Kamzës nga Superiorja, madje rrëzimi në Kategorinë e Dytë, solli një rast të paprecedentë…

Zisi i mbyll derën Bylisit, ka një mesazh për… Partizanin

Niko Zisi, sulmuesi i Kamzës, do të jetë vetëm një nga shumica e lojtarëve të skuadrës…

Sebino Plaku dëshira e madhe, oferta në tavolinë

Kamza u përjashtua nga kampionati dhe ishin disa lojtarët cilësorë që skuadra kryeqytetase kishte në përbërje.…

Arrabal lë Shqipërinë, ka një mesazh për Kamzën

Bruno Arrabal ka spikatur në Superiore, madje pas vetëm gjashtë muajsh për të pati interesim nga…

Plaku i revoltuar: Na kanë braktisur, Federata e para

Sebino Plaku dhe lojtarët e Kamzës janë ende me sy e vesh te Federata Shqiptare e…

“Liria” e lojtarëve të Kamzës, FSHF e ka bërë edhe në 2004!

FSHF dënoi ashpër dhunën ndaj gjyqtarit Eldorian Hamiti, por po aq e ashpër është treguar edhe…

Kastrati: Po mendojmë zgjidhjen për lojtarët, Kamza fajtore “kokë e këmbë”

Tahir Kastrati, kreu i shoqatës Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar, ka folur pas takimit që…

Matraxhiu: Dhuna në Kamzë ishte spontane, shpërthim ndaj diskriminimit

Andi Matraxhiu, drejtori sportiv i Kamzës, njëri prej të dënuarve nga Disiplina pas ngjarjeve të ndodhura…

Stojku: Presidenti i tha fjalët e veta sot, unë e mbyll këtu me Kamzën

Trajneri Gentian Stojku qëndroi vetëm dy javë në krye të Kamzës. I ardhur si pasues i…

Dënimi i Kamzës, tani u krijua një “lëmsh” tjetër

Përjashtimi i Kamzës dhe rrëzimi në Kategorinë e Dytë ka krijuar një “lëmsh” dhe gjithçka lidhet…

Orelesi: Përjashtimi na befasoi, na u duk sikur morëm lajme vdekjeje

Lojtari i Kamzës Nuredin Orelesi ka dhënë një intervistë për “Top Channel” ku ka folur për…

Qarri: Kërkoj falje për dhunën, sapo jam liruar telefonova Hamitin

Presidenti i Kamzës Naim Qarri ka folur për herë të parë në lidhje me incidentit e…

Rrëzimi i Kamzës, ja opsionet që lojtarët të mos mbeten në “rrugë”

Përjashtimi i Kamzës nga Kategoria Superiore ka lënë pa ekip lojtarët e kësaj skuadre. Situata bëhet…

Kastrioti i irrituar: Gara është prishur, por ne do ia dalim

Përjashtimi i Kamzës nuk është pritur mirë te Kastrioti, pasi kundërshtari direkt i krutanëve, Luftëtari, tani…

“Gjesti është i dënueshëm, talentet vendas shpëtojnë Kamzën”

Ergys Luga ishte pjesë e stafit të Gentian Stojkut, ndërkohë që ai punon edhe me moshat.…

Skandali në ndeshjen Kamza-Laçi bën bujë edhe në mediat europiane

Ajo që ndodhi pas përfundimit të ndeshjes mes Kamzës dhe Laçit ka shkaktuar bujë të madhe…

Dënimi i Kamzës: Skënderbeu në gjysmëfinale dhe me gjashtë pikë

Komisioni i Disiplinës dënoi ashpër skuadrën e Kamzës, me pezullim nga aktivitet sportive dhe me zbritje…

Arrest shtëpie dhe detyrim paraqitje, dalin vendimet për autorët e dhunës

Gjykata e shkallës së parë të rrethit Tiranë ka shpallur sot masën e sigurisë për të…

Disiplina “pushkaton” Kamzën, dënime e gjoba për të tërë

Klubi i Kamzës nuk do të jetë më pjesë e Kategorisë Superiore. Vendimi është marrë ditën…

Kamzën e braktis drejtuesi italian: Stadiumi nuk është vend lufte dhe urrejtjeje

Kamza është në udhëkryq dhe sot mund të përjashtohet nga kampionati, për shkak të agresionit të…

Arrestimi i Matraxhiut, babai: Po bëhen “koka turku”, fajtorët jashtë!

Andi Matraxhiu, drejtori sportiv i Kamzës, është një nga të ndaluarit nga Policia e Shtetit për…

“Çfarë po ndodh mam!”, rrëfehen Hamiti dhe bashkëshortja

Eldorian Hamiti ishte arbitri i radhës që ra pre e dhunës në stadiumet shqiptare. Tifozë, të…

Dhuna ndaj Hamitit, reagon Jareci: E prisja një situatë të tillë!

Përzgjedhësi i sektorit të arbitrave, Sokol Jareci ka folur për “Supersport” sa i takon dhunës së…

Stojku: Unë dhe lojtarët e mi e mbrojtëm arbitrin. Penalltia? Nuk jam i bindur!

Trajneri i ri i Kamzës, Gentian Stojku bëri rolin e “mburojës” për arbitrin Hamiti, i cili…

Sulmi ndaj Hamitit, reagon ish-arbitri i njohur: Shtazarake, të gjithë jemi goditur

Dhuna ndaj arbitrit lezhjan Eldorian Hamiti në përfundim të ndeshjes Kamza – Laçi ka tronditur të…

Kryesia e Kamzës në pranga, policia shpall katër tifozë në kërkim

Policia e shtetit ka reaguar nëpërmjet një komunikate për ngjarjen e ndodhur në fund të ndeshjes…

FSHF e indinjuar nga dhuna, kampionati drejt pezullimit

Skenat e shëmtuara të ndodhura në stadiumin e Kamzës kanë sjellë reagimin e Federatës Shqiptare të…

VIDEO | Stojku: Penalltia solli irritimin, i mbrojta arbitrat

Gentian Stojku, trajneri i Kamzës, pas ndeshjes me Laçin foli në lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin…

Prenga: Dhuna s’e ka vendin në futboll, ky Laç nuk është ai i Europës

Besnik Prenga është i drejtpërdrejtë. Vetëm luftë sportive, kjo është ajo që pa nga ndeshja me…

VIDEO | Skandal: Një penallti tërbon Kamzën, goditet arbitri

Laçi pa busull, edhe pse barazoi 1-1 me Kamzën. Por skenën e mori dhuna, pasi u…

Vetëm një lëvizje te Kamza, Prenga befason me formacionin

Gentian Stojku dhe Besnik Prenga, dy ish-sulmues që drejtojnë Kamzën e Laçin, kanë përzgjedhur formacionet që…

Aksi Kamzë-Vlorë: planet e trajnerëve dhe sa shumë “frikë”

Superiorja gradualisht po shkon drejt fundit dhe presioni tek ekipet sa vjen e shtohet, pasi ndeshjet…

Fitorja me Laçin detyrim, Kamza pa shënuesin më të mirë

Kamza përballet me Laçin ditën e diel, ndërkohë që trajneri Gentian Stojku do t duhet të…

VIDEO | Gola dhe spektakël, Kukësi mposht Kamzën mes drithërimash

Kukësi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme 3-2 përballë Kamzës në “Elbasan Arena”. Verilindorët kaluan…

Formacionet zyrtare: Befasi në Durrës e Elbasan, ja rreshtimet e skuadrave

Kukësi-Kamza dhe Kastrioti-Laçi janë dy përballjet e ditës së sotme në Superiore, që përmbyllin edhe javën…

Nga Durrësi në Elbasan, të “dënuarit” e Superiores në fushë

Java e 23-të e Superiores përmbyllet sot, teksa në Elbasan dhe Durrës janë hapur dyer për…

Malaj: Boll me ndërrime trajnerësh, me Kukësin s’na kënaq barazimi

Argjend Malaj po bën një sezon të mirë me Kamzën deri më tani, por skuadra periferike…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online