Browsing Tag

Kamza

Zyrtare: Gjoka jep dorëheqjen, Kamza pa trajner sërish

Kamza, pas humbjes së pësuar me Kastriotin, ka mbetur edhe pa trajner. Ernest Gjoka e shprehu pas ndeshjes që do të rishikonte pozicionin e tij dhe tashmë është gjithçka zyrtare.  “Sot ishte një ndeshje për t'u fituar. Nuk u fitua dhe të…

Gjoka e Devolli vendosin, Gega e Prenga surprizojnë

Laçi-Partizani dhe Kamza-Kastrioti luhen prej orës 14:00, ndërkohë që janë zbardhur edhe formacionet e të katër ekipeve. Në Laç trajneri Skënder Gega ka bërë ndryshime, pasi Idrizaj do të pozicionohet në mesfushë dhe si sulmues i dytë është…

Gjoka buzëqesh, Kamzës i rikthehen tre futbollistë

Kamza mori një pikë në transfertë kundër Teutës, ndërkohë që përgatitet për ndeshjen me Kastriotin në shtëpi. Skuadra periferike e kryeqytetit e ka detyrim fitoren dhe normalisht që nuk i lejohet hap hals të dielën. Trajneri Ernest Gjoka…

Gjoka: Nuk luajmë për Partizanin, ja situata me financat

Trajneri i Kamzës, Ernest Gjoka ka folur pas ndeshjes kundër Teutës për “Supersport”, ku tha se qëllimi i skuadrës së tij ishte të mos dilte pa pikë. Tekniku preku edhe temën e financave, si dhe skemën që përdori sot. Nuk la pa përmendur as…

Gjoka me dhimbje koke, sa shumë të pezulluar me kartonë!

Kamza u mund nga Partizani në fundjavë dhe pas fitores së Kastriotit renditet në vendin e fundit në tabelën e klasifikimit. Situata në skuadrën periferike të kryeqytetit nuk është aspak e mirë, edhe pse grupi i futbollistëve nuk mungon.…

Befason Federata, zbardhet plani i javës së 22-të

Janë vendosur datat në të cilat do të zhvillohen ndeshjet e javës së 22-të të Kategorisë Superiore, ku Federata ka publikuar datat edhe pse akoma nuk është zhvilluar java e 21-të. Përballjet janë mjaft interesante me durrsakët e Blendi…

Peripecitë në Brazil dhe futbolli shqiptar, rrëfehet Arrabal

Bruno Arrabal është një nga lojtarët më të spikatur të Kamzës. Për brazilianin ka pasur oferta të ndryshme vjet në janar dhe në verë, por rinovoi me klubin periferik të kryeqytetit. Mesfushori me tipare mbrojtëse më parë ishte aktivizuar në…

Plaku e Avdyli në kor: Jemi të rënduar, sot vjen kthesa!

Kamza është në udhëkryq. Lojtarët nuk paguhen prej muajsh dhe në takimin e fundit me Partizanin disa prej tyre as nuk zbritën në fushën e lojës. Mesazhi ishte i qartë për drejtuesit e klubit, që duhet të bashkëpunojnë dhe të shlyejnë…

Shtyhet një ndeshje, ndryshon plani i Superiores

Në tri ditë do të luhen ndeshjet e javës së 21-të të Kategorisë Superiore, ndërkohë që ka një ndryshim plani. E planifikuar të luhej të shtunën, takimi mes Teutës dhe Kamzës është shtyrë. Kjo përballje do të luhet të dielën dhe orari i…

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, malore për Kukësin e Laçin

Mesjava rezervon ndeshjet e dyta të turit të tretë të Kupës së Shqipërisë. Favorite mbeten skuadrat e Superiores, pasi pjesa më e madhe e tyre kanë mundur që të hedhin një hap drejt kualifikimit që në ndeshjen e parë. Duhet të djersinë…

Mjafton Asani, Partizani vazhdon marshimin (VIDEO)

Partizani ka marrë një fitore shumë të vështirë përballë Kamzës, edhe pse në letër parashikohej një triumf i lehtë për “Demat”. Të besuarit e Gegës luajtën përballë një Kamze të gjysmuar, pasi plot 8 titullarë kanë bojkotuar sfidën dhe nuk…

Plas te Kamza, titullarët refuzojnë të luajnë

Kamza është e cunguar në fushën e blertë, pasi disa prej futbollistëve (tetë) nuk kanë pranuar që të zbresin në fushë. Gazetari Gjergji Stefa ka raportuar në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport se e gjithë kjo situatë ka ardhur prej…

Gega me artileri të rëndë, Gjoka me formacion të çuditshëm

Kamza dhe Partizani janë gati të përballen mes tyre, ndërkohë që për t’u habitur përzgjedhjet e bëra nga trajneri Ernest Gjoka. Nga porta, në sulm: zgjedhjet janë të çuditshme. Selaci do të mbrojë katërkëndëshin, kurse Shala do të luajë si…

Partizani paguan “faturën”, i jep një lojtar Kamzës

Partizani mori nga Kamza Hektor Idrizajn dhe tashmë trajneri Skënder Gega e ka të “blinduar” krahun e djathtë të mbrojtjes. Por për të marrë vlonjatin të kuqtë do të heqin dorë nga një prej mbrojtësve të rinj. SportEkspres.com mëson se…

FOTO | Kamza zyrtarizon Qaqin, konfirmohet dhe largimi i Teqjas

Olsi Teqja dhe Hallaramb Qaqi u shkëmbyen kokë më kokë gjatë ditës së djeshme, me Teqjan që iu bashkua Kukësit dhe Qaqi që do të vazhdojë karrierën te Kamza. Sot, klubi periferik i kryeqytetit ka zyrtarizuar ardhjen e Qaqit në skuadër, por…

Teqja me ekip të ri, shoku i skuadrës bën zyrtarizimin

Ditën e djeshme është arritur akordi mes Kukësit dhe Kamzës për të shkëmbyer dy lojtarë. Mbrojtësi Harallamb Qaqi është përshëndetur me lojtarët e Kukësit dhe pritet të vihet nën urdhrat e Ernest Gjokës. Ka mbetur vetëm njoftimi zyrtar i…

Gjoka: Për mua nuk ishte penallti, ky episod na ndëshkoi!

Kamza pësoi një disfatë të rëndë pasditen e sotme, teksa humbja me Tiranën në shifrat 4-1 djeg shumë, gjithsesi loja e ekipit nga periferia e kryeqytetit, u ndikua dhe nga dalja e Beqirit me karton të kuq. Pas ndeshjes, trajneri i Kamzës,…

VIDEO | Tirana përzë makthet, Kamza vajton një karton të kuq

Tirana ka arritur një fitore shumë të rëndësishme, duke mundur Kamzën në shtëpi me rezultatin 4-1. Fantastik Edon Hasnai me dy gola dhe një asist, ndërkohë që edhe Ngo e Doka vunë emrin në listën e shënuesve. Një ndeshje me dy fytyra për…