Qarri: Kërkoj falje për dhunën, sapo jam liruar telefonova Hamitin

0

Presidenti i Kamzës Naim Qarri ka folur për herë të parë në lidhje me incidentit e ndodhur në fund të ndeshjes Kamza – Laçi. Në një intervistë  për “Top Channel”, Qarri kërkoi falje për atë që ndodhi dhe i bëri apel Federatës për ta menduar sërish vendimin e përjashtimit të klubit.

“Ndjehem shumë keq për këtë ngjarje që ndodhi. Nuk jam kurrë për dhunën, sidomos kur këto gjëra ndodhin tek unë dhe familja ime, U kërkoj falje të gjithë familjarëve personave që ishin në fushë”

TELEFONATA ME HAMITIN – “Veprimi i parë që kam bërë pasi jam liruar,  kam telefonuar gjyqtarin Hamiti dhe i kam kërkuar ndjesë”.

“Shpresoj që të merret një vendim më i lehtë. Të paktën të mendojnë për futbollistët, pasi të gjithë kanë familje dhe fëmijë për të mbajtur. I bëj një lutje Federatës që ta mendojë sërish këtë vendim”.

Drejtuesi tjetër i Kamzës, kryebashkiaku Xhelal Mziu ka folur me tona shumë të ashpra në lidhje me vendimin e marrë nga Federata.

Mziu: “Unë dua që Federata të japë zgjidhje. Në të kundërt nuk do ta njohim Federatën. Nuk do merremi me futboll, është normale që të merremi me disa ekipe amatore”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.