Skandali në ndeshjen Kamza-Laçi bën bujë edhe në mediat europiane

Ajo që ndodhi pas përfundimit të ndeshjes mes Kamzës dhe Laçit ka shkaktuar bujë të madhe edhe në mediat europiane, që kanë dënuar ashpër sjelljen e personave që u futën në fushë dhe sulmuan gjyqtarin Eldorian Hamiti.

Një penallti në minutën e 94’ në favor të Laçit, bëri që presidenca e Kamzës dhe disa tifozë të acaroheshin dhe të futeshin në fushën e lojës, për të sulmuar kryesorin e sfidës. Ky skandal në futbollin tonë është përmendur në shumë media. Tabloidi britanik, “One Football” shkroi: “Skandal, sulmohet gjyqtari në Shqipëri!”, ndërsa portali grek, “SDNA.gr” shkroi: “Rrihet arbitri në Superligën shqiptare”, lajm ku shikohen dhe pamjet e turpshme të momentit kur Hamitaj sulmohet.

Sot, Federata Shqiptare e Futbollit dënoi ashpër skuadrën e Kamzës, me pezullim nga çdo aktivitet fizik, si dhe rënie në Kategorinë e Dytë në fillimin e sezonit të ardhshëm. Përveç klubit, u dënuan ashpër dhe personat përgjegjës për sulmin kundër gjyqtarit Hamitaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online