Browsing Tag

Juventus

VIDEO | Reagon Juventusi, Ronaldo rikthen baraspeshën

Juventusi ka arritur të barazojë shifrat përballë Interit. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin zikaltër falë autogolit të pafat të Matijs De Ligt. Trajnerët bënë shumë ndryshime në pjesën e dytë dhe bardhezinjtë reaguan. Kristiano Ronaldo…

Arsenali kërkon sulmues, troket në dyert e Juves

Arsenali ka arritur akordin me Real Madrid për transferimin e Dani Sebajos në Londër. “Topçinjtë” nuk duan të ndalen në merkato dhe kanë nisur sulmin për një tjetër lojtar ofensiv. Moize Ken është i preferuari i Unai Emeri dhe drejtuesit…

Konte gati për duelin me Juven: Ja çfarë pres nga Interi im

Interi do të luajë nesër në orën 13:30 përballë Juventusit për International Champions Cup. Një duel më shumë se miqësore. Antonio Konte do të vihet kundër të kaluarës, por ai e ka mendjen tek Interi. Trajneri zikaltër ka folur rreth…

Në Juve është radha e daljeve, Roma përfiton nga situata

Roma është në një situatë aspak të mirë në qendrën e mbrojtjes. Verdhekuqtë shitën Manolas dhe Markano, me ekipin që mbetet me Huan Hezus, Fazio dhe Mançini. Ky fundit sapo ka ardhur dhe do i duhet kohë të ambientohet. Tre mbrojtës janë…

Sarri i pakënaqur: Nuk mbrohet ashtu!

Juventusi u mund 3-2 nga Totenhemi në ndeshjen e parë të International Champions Cup dhe trajneri bardhezi Mauricio Sarri pas ndeshjes justifikoi skuadrën me formën fizike ende larg optimales. "Ishte një ndeshje e vështirë, kundër një…

VIDEO | Zhbllokohet ndeshja, një gabim ndëshkon Juven

Janë dashur të kalojnë 31 minuta për t’u zhbllokuar sfida midis Juventusit dhe Totenhemit. Anglezët kanë kaluar në avantazh me anë të Erik Lamelës, i cili ka mposhtur Bufonin. Matuidi ka gabuar me një pasim mbrapa dhe finalistët e…

Nis epoka Sarri, Juventusi dhe Totenhemi zgjedhin titullarët

Juventusi është gati të shkruajë një kapitull të ri me Mauricio Sarrin në pankinë. Ish-trajneri i Çelsit është një tip ndryshe dhe i tillë do të jetë dhe futbolli i tij. Më shumë guxim, fantazi dhe lojë në sulm. Kontingjenti është i…

Kina nuk e lejonte të hynte, Juventusi merr lajmin e mirë

Juventusi ndodhet në Kinë për të marrë pjesë në turneun miqësor mes disa prej skuadrave më të mëdha të kontinentit evropian. Blerja e re, Merih Demiral ishte në dyshim për prezencën e tij në miqësore, për shkak të marrëdhënieve jo të mira…

Diamanti i Juves drejt largimit, e kërkojnë në Premier

Prej kohësh qarkullon opinioni se Juventusi është klubi më i kompletuar në Evropë. Por kur mendon se do të zbresin vetëm 11 veta në fushë është gati e pamundur të mbash yje si ata në stol. Një tjetër problem janë rrogat, që janë bërë një…

Sarri: Ju zbuloj Juventusin tim, më pëlqen shumë… Pogba

Mauricio Sarri i ka idetë e qarta për mënyrën se si do ta rreshtojë në fushë Juventusin e tij. Fitimi i trofeve mbetet gjithmonë objektivi i madh i bardhezinjve, por kjo gjë duhet shoqëruar me një futboll të bukur dhe zbavitës. Juventusi…

Junajtid-Juventus, takim për yllin e sulmit

Mançester Junajtid kërkon Paulo Dibalën. “Gazzetta dello Sport” raporton se Junajtid kanë treguar interes konkret për yllin argjentinas. Anglezët kanë kërkuar një takim kokë më kokë me drejtuesit e Juventusit. Paulo sezonin e fundit është…

Guardiola takim me Nedved në Torino, arsyeja do t’u habisë

Pep Guardiola do të zbarkojë javën e ardhshme në Torino. Trajneri i Mançester Sitit dhe drejtuesi i lartë i Juventusit Pavël Nedved do të takohen së bashku me figura të tjera të njohura, por ky takim ka lidhje vetëm me sportin e boksit.…

Roma akord me Juven, rritet “presioni” për Higuain

Roma dhe Juventusi ka rënë dakord për transferimin e Gonzalo Higuain në kryeqytet, por sulmuesi nuk është bindur akoma. Ai dëshiron të provojë shanset e tij me bardhezinjtë, por e ardhmja e tij është larg Torinos. Pipita do të niset me…

Juventusi e ka seriozisht, Nejmar jo më një ëndërr

Juventusi nuk fiton Champions Ligën prej 23 vitesh dhe në Torino kupa me veshë të mëdhenj është kthyer në një fiksim. Bardhezinjtë ia dalin të arrijnë deri në finale, por gjithmonë gjithçka prishet në momentin e fundit. Drejtuesit nuk po…

Nuk kalon testet mjekësore, anulohet shitja e Juventusit

Matia Perin udhëtoi për në Lisbonë për të kryer vizitat mjekësore, që do pasoheshin nga prezantimi si portieri më i ri i Benfikës. Megjithatë, ky transferim ka ngrirë. Perin ka shfaqur probleme shëndetësore pas testeve mjekësore në klinikën…

Flitej për largim, mesfushori i Juventusit merr vendimin

Juventusi ka një mesfushë shumë të populluar. Sarri ka në dispozicion mbi dhjetë lojtarë në atë repart dhe largimet janë të pashmangshme. Ditët e fundit është raportuar një largim i mundshëm i Huan Kuadrados. Kolumbiani flitet se ka…

Milani me plan të qartë, i rrëmben mbrojtësin Juventusit

Milani është në kërkim të një partneri të denjë për Romanjolin në qendër të mbrojtjes. Duke parë zhvillimet e fundit zgjidhja e dyshes Maldini-Boban kalon nga Juventusi. Bardhezinjtë sapo zyrtarizuan Matijs De Ligt për plot 75 milionë euro.…

Juventus i pangopur, ëndrra e radhës quhet Nejmar

Barcelona dhe Juventusi pritet të garojnë sërish mes tyre në merkato. Objektivi i përbashkët quhet Nejmar. Braziliani synon rikthimin në Katalunjë, por garës i janë bashkuar edhe bardhezinjtë. Kështu raporton “El Chiringuito”, që zbulon…

Faji i alkoolit, ish-bomberi i Juves përfundon pa patentë

David Trezege është një emër shumë i dashur për tifozët e Juventusit. Për faktin që ka shënuar gola pafund, por edhe sepse ishte pjesë e atij grupi lojtarësh që nuk e braktisën “Zonjën e vjetër” as në Serie B. Francezi është ndalur nga…

Zyrtarizohet gjithçka, Juventusi prezanton De Ligt

Juventusi ka prezantuar zyrtarisht goditjen e madhe të verës. Matijs De Ligt do të luajë në Torino pesë sezonet e ardhshme dhe do të formojë një dyshe fantastike në qendër të mbrojtjes bashkë me Xhorxho Kielinin. 75 milionë euro paguan…