Browsing Tag

Juventus

Juventus “pa frena”, ofron tre futbollistë për Pogba

Juventusi nuk është dorëzuar ende për Pol Pogba. Mesfushori pritet të qëndrojë te Junajtid sezonin e ardhshëm. Merkato në Angli mbyllet me datë 8 gusht dhe drejtuesit e “djajve” nuk kanë shumë kohë për të gjetur një zëvendësues të denjë.…

“Avullon” mundësia Junajtid, Dibala drejt Francës

Edhe pse Paulo Dybala kundërshtoi Mançester Junajtid, ai është ende në treg dhe Juventus mund të fillojë bisedimet me PSG ose Inter. Burime të shumta në Angli dhe Itali raportojnë se marrëveshja e këmbimit mes Romelu Lukaku dhe Dybala nuk…

E kryer | Kanselo është i Sitit, Danilo vishet bardhezi

Mediet italiane e bëjnë të kryer. Zhoao Kanselo do të jetë lojtari më i ri i Mançester Sitit. Portugezi është i parapëlqyeri i Guardiolës dhe më në fund spanjollit i plotësohet dëshira. Në këtë marrëveshje do të përfshihet edhe Danilo.…

Dibala vendos, ja ç’ndodh rreth transferimit te Junajtid

Juventusi ishte shumë pranë Lukakut dhe largimit të Dibala nëpërmjet një ndërrimi mes dy yjeve. Megjithatë, mediet italianë raportojnë se asgjë nuk do të ndodhë për momentin. Është argjentinasi ai që ka bllokuar transferimin. Paulo pati…

Inter fiton terren, ofertë “faraonike” për Lukakun

Juvenstusi ka mësyrë drejt Lukakut, duke e kapur Interin në befasi dhe i hequr objektivin e madh të verës. Paulo Dibala dhe belgu pretendohet se do të ndërrojnë ekipet këtë verë. Agjentët e argjentinasit kanë udhëtuar në Angli për të folur…

Siti dhe Juventus programojnë shkëmbimin, zbulohen prapaskenat

Juventusi dhe Mançester Siti po negociojnë për shkëmbimin midis Zhoao Kanselos dhe Danilos. Portugezi i bardhezinjve nga Torino pëlqehet shumë nga kampionët e Anglisë dhe Pep Guardiola ia ka bërë të qartë drejtuesve dëshirën për të patur në…

Ulvs nuk mbahet në merkato, shumë pranë juventinit

Ulvërhempton po bën një merkato tepër interesante, duke sjellë emra të mëdha në ekip. Sami Kedira pritet të jetë emri i radhës që do të zbarkojë në klubin e Mendesh. 32-vjeçari nuk ka hapësira në Torino dhe Sarri ja ka bërë gjërat të qarta,…

Jo vetëm Junajtid, Juventusi projekton shkëmbimin me Sitin

Merkato vazhdon dhe Juventusi është përqendruar më shumë në largimet dhe shitjet e lojtarëve. Moize Ken u transferua tek Evertoni për një shumë totale prej 40 milionë eurosh bashkë me bonuse. Me valixhe gati është edhe Paulo Dibala, edhe…

Zhorzhinjo: Aspak trishtim, vetëm mirënjohje për Sarrin

Një trajner i do të gjithë lojtarët, por me ndonjërin krijon një lidhje ndryshe nga të tjerat. I tillë është edhe rasti midis Mauricio Sarrit dhe Zhorzhinjos. Të dy punuan bashkë te Napoli dhe italo-braziliani ishte një pikë kyçe e skemave…

Nejmar te Juventus? CR7 thyen heshtjen

Kristiano Ronaldo dhe Nejmar janë miq dhe kanë një lidhje të veçantë me njëri-tjetrin. Braziliani dëshiron largimin nga PSG, edhe pse Leonardo po bën të pamundurën për ta bindur që të qëndrojë në kryeqytetin francez. Barcelona dhe…

Ronaldo: Te Juve punohet, Championsi vetëm çështje kohe

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për medien e njohur spanjolle “MARCA”. Ylli portugez ka folur për motivimin në këtë fazë të karrierës dhe ambiciet e Juventusit për sezonin e ardhshëm. Keni fituar gjithçka në karrierën…

Dibala me një këmbë jashtë, agjentët takim në Angli

E ardhmja e Paulo Dibalas ka ardhur në një “degëzim”. Vendi i tij te Juventusi nuk është aspak i sigurt. Bardhezinjtë nuk kanë në plan për ta mbajtur e aktivizuar si një 9 fals, por duan të sjellin një numër 9 tipik. Romelu Lukaku është…

Sarri do një “virtuoz”, Paratiçi hedh grepat në Londër

Juventusi e ka blinduar mesfushën, por Sarri nuk mjaftohet me kaq. Italiani i ka shprehur dëshirën për të pasur në dispozicion të tij një nga mesfushorët më të mirë në treg, Kristian Eriksen. Danezi ka qenë prej vitësh një dëshirë e Realit,…

Aston Vila nuk ndalet, tenton 26-vjeçarin e Juves

Aston Vila është rikthyer në Premier Ligë dhe ambiciet për të bërë mirë nuk mungojnë. Klubi nga Birmingami është ndër më aktivët në merkato dhe është përforcuar shumë, ndërsa nuk rinovoi kontratat me tetë lojtarë. Drejtuesit po kërkojnë…

Fiorentina e Milani e duan, agjenti i Demiral flet hapur

Agjenti i Merih Demiral ka folur sot për mediat italiane, ku foli me bindje të plotë se klienti i tij do të qëndrojë te Juventusi. Flitej se Demiral do të huazohej këtë sezon, por agjenti i ka thënë fund të gjitha thashethemeve. “Demiral…

Ulvs të papërmbajtshëm, pranë dy yjeve bardhezinj

Premier Liga është një kampionat që gjeneron të ardhura pafund dhe i jep mundësi çdo klubi të blejë lojtarë cilësorë. Ulvërhempton janë një nga ekipet më aktivë në merkato. Siç raporton “Sky Sport”, “Ujqërit” janë në kërkim të Sami Kediras…

Dy shkaqe kryesore, Juventusi heq Demiral nga merkato

Milani insiston për të siguruar shërbimet e Merih Demiral, por Juventusi ka vendosur ta heqë nga merkato mbrojtësin turk. Paraqitjet pozitive në turin aziatik i kanë bindur të gjithë në kampin e bardhezinjve për cilësitë e tij. Jo vetëm…

VIDEO | Perla e brazilianit nderon Juven, shmanget humbja

Dy gola të Matuidi dhe brazilianit Pereira në minutat e fundit kanë shmangur humbjen e Juventusit në miqësoren e sotme. Djemtë e Sarrit kishin përballë yjet e kampionatit të Koresë së Jugut. Osmar zhbllokoi shifrat me një supergol në…

“Asist” për Juven, ja pse Barcelona u tërhoq nga De Ligt

Matijs De Ligt ishte telenovela e kësaj vere në merkato. 19-vjeçari shkëlqeu me Ajaksin dhe gjysma e Europës iu vu pas. Në fund pati një garë të fortë midis Barcelonës dhe Juventusit. Bardhezinjtë i plotësuan çdo dëshirë, por ndikoi edhe…

Gati 90 milionë euro, oferta e Totenhemit befason Juven

Totenhemi theu një rekord gjatë sezonit të kaluar. Investimet marramendëse në stadium ndikuan në merkato dhe klubi nuk kreu asnjë operacion, as në verë dhe as në janar. Pavarësisht kësaj klubi anglez arriti për herë të parë në histori në…

“Derbin e Italisë është bukur ta fitosh edhe në Kinë”

Juventusi arriti edhe një herë t’i dëshmonte Interit se i duhet ende kohë për të arritur në nivelin e “Zonjës”. Dikush mund të mendoje se s’mund të themi kështu sepse fituan me penallti, por një shprehje që qëndron gjithmonë është: Fati…

Humbës dhe i kënaqur, Konte optimist për Interin e ri

Antonio Konte ka dalë në konferencë për shtyp pas ndeshjes së humbur me penallti ndaj Juventusit në kuadër të turneut miqësor “International Champions Cup”. Koha e rregullt përfundoi 1-1. Trajneri zikaltër shprehet i kënqur në krahasim nga…

VIDEO | Super Bufon, Juventusi mposht Interin me penallti

Dueli midis Juventusit dhe Interit nuk nxori asnjë fitues. 1-1 përfundoi ndeshja miqësore, që nuk mund të jetë kurrë e tillë. Shifrat u zhbllokuan nga Matijs De Ligt, i cili shënoi gabimisht në portën e tij. Ishte minuta e dhjetë dhe…