Milani me plan të qartë, i rrëmben mbrojtësin Juventusit

0

Milani është në kërkim të një partneri të denjë për Romanjolin në qendër të mbrojtjes. Duke parë zhvillimet e fundit zgjidhja e dyshes Maldini-Boban kalon nga Juventusi. Bardhezinjtë sapo zyrtarizuan Matijs De Ligt për plot 75 milionë euro.
Me ardhjen e holandezit minimizohet shumë mundësia e Ruganit për të qenë titullar në formacionin e parë të Sarrit. Kështu, mbrojtësi do të shqyrtojë seriozisht një kalim te një klub ku e ka vendin e sigurt në 11-she. Milani është alternativa më e mundshme për momentin.

Kuqezinjtë po krijojnë një skuadër simpatike dhe Ruganit do i pëlqente të ishte pjesë e tyre. Marrëdhëniet e mira mes drejtuesve të klubeve do ndihmonte në një zgjidhje të favorshme financiare për kuqezinjtë, që po vuajnë në këtë aspekt.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.