Transferim i çuditshëm, mbrojtësi i Shpresave firmos në kategorinë e katërt spanjolle

Klubi andaluzian zyrtarizon transferimin

Inter heq dorë nga Lukaku, Konte gjen një sulmues “low cost”

Interi nuk është më në garë për sulmuesin e Mançester Junajtid, Romelu Lukaku. Në një moment…

Interi nis shitjet, largohet sulmuesi francez

Interi ka zyrtarizuar shitjen e talentit francez Jan Karamoh te klubi i Parmës. Mëngjarashi i bashkohet…

Memushaj mbetet i Peskarës, mesfushori zbulon objektivat e sezonit të ri

Ledian Memushaj dhe Peskara do vazhdojnë bashkëpunimin edhe për një sezon. Kontrata e vlonjatit mbaron në…

VIDEO | Verona zbavitet me ekipin amator, shënon dhe talenti shqiptar

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla ka qenë një ndër autorët e golave në fitoren 12 –  0…

Vuloset fati i Perin, merr avionin për në Portugali

Rikthimi i Bufon te Juventusi ka gëzuar shumë tifozës të Juventusit. Megjithatë, ka dhe palë të…

De Laurentis “hap kartat”: Ikardin e vlerësoj, ja problemi i Hamez

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentis ka reaguar në lidhje mbi lajmet e shumta të ditëve…

Një legjendë më pak, De Rosi merr vendimin final

Daniele De Rosi u ndje i tradhtuar kur Roma nuk pranoi të rinovonte kontratën e tij.…

VIDEO | Gjermania nuk ia del, Spanja “sundon” Europën

Spanja është shpallur fituese e Europianit U21. Skuadra iberike mundi në finale 2 – 1 Gjermaninë.…

Akord total, shkëmbimi i bujshëm vetëm çështje kohe

Shkëmbimi më i bujshëm i merkatos së verës po merr formë në Itali. Pak ditë më…

VIDEO | Arritje historike, Holanda në gjysmëfinalen e Kupës së Botës

Kombëtarja e femrave të Holandës është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Botës, pasi ka mundur…

Arrihet marrëveshja, Interi shet sulmuesin për 18 milionë euro

Xhenoa ia ka dalë të mbyllë me sukses bisedimet për transferimin e sulmuesit Andrea Pinamonti nga…

Milani nuk ia del, Kabak niset drejt klubit të ri

Talenti turk Ozan Kabak ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur të ditëve të fundit.…

VIDEO | Fitore historike për Italinë, “prenotohet” çerekfinalja

Kombëtarja e Italisë mori një fitore të merituar 2 – 0 kundër Kinës në fazën e…

VIDEO | “Biskota” kënaq Francën dhe Rumaninë, paqe në Kroaci-Angli

Franca dhe Rumania janë ndalur në një barazim 0 – 0  në ndeshjen e fundit të…

VIDEO | Italia bind përballë Belgjikës, pret në ankth Rumaninë

Italia ka marrë një fitore 1-3 përballë Belgjikës, por nuk i ka bërë shumë punë sa…

VIDEO | Italia i falet Barelës, Spanja shtyp Poloninë!

Italia po luan një sfidë shumë të rëndësishme përballë Belgjikës. 21-vjeçarët “Axurrë” duhet ta fitojnë me…

VIDEO | Kieza madhështor, Italia e nis Europianin me festë

Përfaqësuesja U21 e Italisë e ka filluar në mënyrë perfekte rrugëtimin e saj në Europianin e…

E bujshme | Talenti shqiptar pranë kalimit te Juventusi

Akademisë së Juventusit mund t’i bashkohet së shpejti një talent shqiptar. Bëhet fjalë për sulmuesin e…

VIDEO | Italia rikthehet e frikshme, spektakël “axurr” në Athinë

Italia ka zhvilluar ndeshjen më të mirë të epokës Mançini mbrëmjen e sotme në Athinë ndaj…

VIDEO | Barela nxjerr “nokaut” kapësin e topave, historia ka një fund të lumtur

Nikolo Barrela u bë protagonist i një ngjarjeje të çuditshme në takimin e sotëm midis Greqëisë…

VIDEO | Italia bën ligjin në Athinë, spektakël nga Insinje&Co.

Italia duket se e ka pasur shumë të thjeshtë të tregojë forcën ndaj Greqisë në Athinë.…

Italia synon “pushtimin” e Athinës, Greqia kërcënon me “tredhëmbësh”

Italia pas pak do të sfidojë Greqinë për eliminatoret e EURO 2020. Kombëtarja axurre qëndron në…

VIDEO | Italia marshon drejt gjysmëfinales, kalohet “pengesa” afrikane

Kombëtarja U20 e Italisë ka fituar ka kaluar në gjysmëfinalen e Kupës së Botës së kësaj…

Apeli shpëton Palermon, siçilianët shmangin rënien në Serie C

Palermo ka shmangur rënien në Serie C. Klubi sicilian u dënua me zbritje një divizion më…

“Kthim në Itali? Jo, faleminderit!”

Prej disa javësh qarkullojnë lajme për një rikthim të Mauricio Sarrit në Itali. Mediet italiane kane…

Mesin e thërrasin të votojë, në… Itali!

Lionel Mesi është një burim krenarie për miliona argjentinas në mbarë botën. Megjithatë, me “pleshtin” mund…

“Kontrata” më e rëndësishme e jetës, moment i veçantë për Memushajn

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, ka nënshkruar dokumentit më të rëndësishëm të jetës së tij,…

VIDEO | Juve zyrtarizon titullin, tetë vite dominim torinez në Itali

Juventusi është kurorëzuar zyrtarisht kampion i Serie A pas fitores me rezultatin 2 – 1 ndaj…

Italia e fiksuar pas “VAR”-it, tani sjellin një risi të veçantë

Serie A ishte kampionati i parë në Europë që vuri në punë sistemin varë në fillim…

Memushaj motivon ekipin: Ja si rikthehemi në Serie A

Peskara do të ndeshet sot me Peruxhën në një ndeshje, ku në rast fitoreje skuadra e…

“Dite e madhe futbolli”, lule, duartrokitje dhe përqafime për gjyqtaren italiane

Analisa Moçia punon si gjyqtare anësore e kategorive të ulta italiane. Gjatë javës së kaluar, ajo…

Dinastia Maldini e pandashme nga “axurrët”, ftohet i biri i Paolos

Mbiemri Maldini është i njohur në të gjithë Italinë, kryesisht falë karrierës së lavdishme të Çezare…

20 gola me 7 adoleshentë në fushë, skandaloze ç’ka ndodhur në Itali!

Futbolli nuk rresht kurrë së surprizuari, por në divizionin e tretë të futbollit italian është regjistruar…

Roma “Made in Italy”, sa vite pa kaq shumë italianë në fushë

Serie A është ndër kampionatet me numrin më të lartë të huajve në Europë. Në ekipet…

Fermerët e Sardenjës i vijnë në ndihmë Milanit, bllokojnë stërvitjen e Kaljarit

Skuadra e Kaljarit ka hasur një pengesë të çuditshme gjatë ditës së sotme. Ekipi nga ishulli…

Specialisti i asisteve, Memushaj në krye të listës së Serie B

Ledian Memushaj vazhdon të jetë një ndër lojtarët që spikasin te skuadra e Peskarës. Kapiteni i…

Shifrat e konfirmojnë, skuadrat italiane janë “breshkat” e futbollit të elitës

Në futboll ashtu si në çdo fushë të jetës, nuk është e drejtë të gjykosh bazuar…

Futbollistja e kombëtares kuqezi debuton me skuadrën italiane

Futbolli i femrave në Shqipëri po rritet dita-ditës dhe futbollistet shqiptare që luajnë me ekipe të…

“Mbylle gojën zezak”, ofendimi vjen nga… arbitri! Presidenti merr masën drastike!

Racizmi është ngulitur thellë në futbollin italian dhe rasti i radhës na vjen nga kategoritë inferiore.…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online