Roma “Made in Italy”, sa vite pa kaq shumë italianë në fushë

Serie A është ndër kampionatet me numrin më të lartë të huajve në Europë. Në ekipet e pjesës së sipërme te tabelës është e vështirë të gjesh një ekip me më shumë se tre ose katër italianë në fushë, por duket se një klub po rikthehet në origjinë.

Roma fitoi ndeshjen e parë të fazës me eliminim direkt ndaj Portos me rezultatin 2 – 1. Një detaj interesant i këtij takimi ishte se 7 nga 11 lojtarët e formacionit titullar ishin të gjithë italian.

Vendasit fillonin nga portieri Mirante e më pas e më pas vazhdonin me Florencin, Kristanten, De Rosin, Pelegrinin, Zaniolon dhe El Sharauin. Jo më kot për këtë përballje në stadium ishte i pranishëm dhe trajneri i kombëtares italiane Roberto Mançini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online