Revolucioni i stadiumeve, klubi i Serie A prezanton projektin ambicioz

Infrastruktura është një nga aspektet ku futbolli italian ka ngelur shumë mbrapa. Megjithatë e ardhmja duket…

E rrallë në Itali, veterani i portës i pret 3 penallti… të njëjtit lojtar!

Portierët mund të luajnë më gjatë sesa lojtarët e tjerë, pasi roli i tyre nuk u…

Monçi hidhet në sulm, ja dy objektivat e Romës për merkaton e dimrit

Dy fitoret e fundit në kampionat kanë qetësuar disi situatën te Roma. Verdhekuqtë ndodhen vetëm dy…

Fasone hedh në gjyq Milanin, e tepron me dëmshpërblimin masiv

Ish-drejtori i përgjithshëm i Milanit, Marko Fasone, ka hedhur në gjyq klubin e Milanit për shkarkim…

VIDEO | Incidentet mes tifozëve, katër persona u goditën me thikë

Edhe pse pritshmëritë ishin të mëdha për takimin mes Intrerit dhe Napolit, vëmendjen më të madhe…

Darmian: Pres një ftesë nga Mançini, Italia më mungon

Ardhja e Zhoze Murinjos në krye të stolit të Mançester Junajtid ka sjellë jo pak probleme…

“Fiksimi” Champions dhe pozitat e Inzagit, Tare “skanon” Lacion dhe paralajmëron gazetarët

Te Lacio nuk po kalojnë një moment të mirë. Gjatë tri javëve të fundit të Serie…

Zamparini  gati t’i japë fund, trajnerët italianë marrin frymë lehtësisht

Futbolli italian mund të humbasë një ndër presidentët më të veçantë. Bëhet fjalë për presidentin e…

Vërsajlko i pafat, diagnoza e dëmtimit frikëson Spaletin

Ndeshjet e kombëtareve kanë sjellë jo pak lajme të këqija për  një numër të lartë ekipesh…

Penallti për një fjalë goje, ndodh në Itali

Penalltia më e çuditshme në botë është dhënë fundjavën që kaloi në kategorinë e shtatë italiane.…

Dështoi te Italia, dorëhiqet edhe nga klubi i Serisë A

Rikthimi në aktivitet, pas dështimit në krye të Italisë, duke mos u kualifikuar në Botërorin 2018,…

Leksioni nga Italia: Të dhunshmit e Novarës dhe masa ekstreme e presidentit!

Futbolli i moshave është specifik dhe herë pas herë tepër i ashpër. Një episod i veçantë…

E  BUJSHME / Lidhje me mafien kalabreze, dënohet me 2 vite burg kampioni i botës

Ish-sulmuesi i Juventusit dhe kombëtares italiane, Vinçenco Iakuinta është dënuar me dy vite burg pas një…

Statistikat e bëjnë Suson më të mirin, Kaldara i pafat

Suso është njeriu i momentit te Milani. Mëngjarashi spanjoll regjistroi një gol dhe një asist në…

Dhimbja e arbitrit, 90 minuta në krye të detyrës për të shpërthyer në lot në fund

Një episod emocionues ka ndodhur në kategorinë e tretë të futbollit italian. Luhej ndeshja Fermana-Sudtirol, që…

VIDEO / Italia feston në limite, Mançini gjen fitoren e parë

Italia ka arritur të mundë Poloninë në transfertë. Goli i vetëm i takimit erdhi nga këmbët…

Guardiola: E ardhmja ime në Itali? Përse jo…

Pep Guardiola ka qenë një ndër të ftuarit special në një event në Trento, ku pjesëmarrës…

Xhenoa ndërron “timonier”, rikthehet i përhershmi Juric

Klubi i Xhenoas ka konfirmuar shkarkimin e trajnerit Davide Balardini dhe zëvendësimin e tij me ish-trajnerin…

Brazili “harron” Alanin, Mançini mendon ta marrë tek Italia

Brazili pak ditë më parë publikoi listën për miqësoret që kombëtarja e Tites do të luajë…

Zgjidhet problematika, Serie B nuk ndryshon formulë

Federata italiane e futbollit ka konfirmuar se nuk do të ketë ndryshime të formulës së kampionatit…

Monza kërkon Kaka? Vjen përgjigja e rivalëve të Pordenones

Monza dhe Pordenone kryesojnë grupin B të kategorisë së tretë italiane me nga 9 pikë të…

Xheko: Roma shtëpia ime e dytë, ndaj Barçës luajtëm si kafshë 

Edin Xheko e mban mend ende atë ndeshje madhështore me Barcelonën ku arritën që të merrnin…

Atalanta shtang në fund Milanin, ekipet ndahen me nga një pikë

Përballja midis Milanit dhe Atalantës ka përfunduar në një barazim 2-2. Rezultat ky që kënaq së…

Pas debutimit me Romën, “objektivi” i radhës për Zaniolon është Zhinevra Lambruski

Mesfushori Nikola Zaniolo debutoi të mërkurën me fanellën e Romës, pasi u ble për pesë milionë…

Dënim shembullor për Duglas Kostan, nuk luan ndaj rivalëve kryesor

Duglas Kosta u bë protagonist i fundjavës që sapo lamë pas me gjestet josportive që kreu…

Kaos në Itali, gjykata pezullon Serie B

Vazhdon kaosi në Serie B. Divizioni i dytë i futbollit italian është pezulluar përkohësisht. Vendimi është…

PJESA E PARË | Italianët gjejnë avantazhin, tifozët shqiptarë nuk mungojnë në Sardenja

Kombëtarja U21 e ka mbyllur pjesën e parë nën disavantazhin e një goli. Golin që zhbllokoi…

Andre Silva tjetër mesazh Milanit, Itali mediokre në Lisbonë

Sezonin e shkuar ishte një objekt misterioz, i cili shënonte vetëm në Europa League dhe Milanin…

Ditë zie për Kaljarin dhe Sent Etienin, ndahen nga jeta dy të rinjtë

Dita e djeshme ka sjellë lajme të kobshme për klubet e Sent-Etienit dhe Kaljarit, pasi secila…

Baloteli përfundon në tribunë, Italia e dënuar për të fituar

Italia barazoi në shtëpi me Poloninë në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve dhe sot…

“Efekti CR7”, aksionet e Juventusit kapin vlerën rekord

Në shtatë vitet e fundit Juventusi ka pësuar një rritje meteorike. “Zonja e vjetër” përveç dominimit…

Kasano zë mend, shpejt do ta shohim si trajner

Gjatë javëve të fundit mediet italiane kanë raportuar se Antonio Kasano do rikthehet të luajë futboll…

Dani Alvesh: Fitorja e Hamilton në Monza, njësoj si e Barcelonës në Madrid

Mbrojtësi i PSG, Dani Alvesh, ishte një nga të ftuarit specialë në garën e Monzës në…

Alan mesazh për Titen: Mos shiko vetëm në Kinë dhe Brazil

Mesfushori brazilian ,Alan, është një ndër lojtarët më të dalluar te skuadra e Napolit. Futbollisti 27-vjeçar…

Rrëfehet Bufon: Te Juve kishte shumë stres, këtu ndryshe

Xhanluixhi Bufon ka dhënë një intervistë të gjatë për medien franceze “France Football”, ku ka folur…

Zbulohet vendi i fazës përgatitore të Tiranës, miqësore me Beneventon?

Tirana ende nuk e ka vendosur se ku do të zhvillojë fazën përgatitore. Drejtuesit e klubit…

Ferrero: Napoli ia merr Juves titullin!

Presidenti i Sampdorias, Masimo Ferrero ka marrë pjesë dje në një eveniment të Komitetit Italian Paralimpik…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online