Italia synon “pushtimin” e Athinës, Greqia kërcënon me “tredhëmbësh”

Italia pas pak do të sfidojë Greqinë për eliminatoret e EURO 2020. Kombëtarja axurre qëndron në vendin e parë të Grupit J me dy fitore në dy ndeshje. Ndërkohë edhe Greqia nuk e ka nisur keq, ku regjistrojnë një fitore dhe një barazim.

Formacionet nuk kanë shumë surpriza. Roberto Mançini ka në dizpozicion të gjithë skuadrën, në përjashtim të Donarumës. Surpriza e vetme është mungesa e golashënuesit më të mirë të kampionatit italian, Fabio Kualjarela.

Në vend të tij do të zbresë Beloti, Duhet të themi se sulmuesi i Torinos është një pikë kyçe e formacionit. Edhe të Greqia nuk ka surpriza. Trajneri ka zgjedhur më të mirët, ndërsa skema taktike do të jetë 3-4-3.

Greqi-Itali

Kualifikiueset, Euro 2020

Greqia (3-4-3): Vasilis Barkas, Sokratis, Manolas, Dimitros Siovas, Samaris, Zeka, Kurbelis, Stafidhis, Fortunis, Kolovos, Masuras. Trajner, Angelos Anastasiadhis

Italia (4-3-3): Sirigu, Emerson Palmieri, Kielini, Bonuçi, Florenci, Verrati, Zhorzhinjo, Nikolo Barela, Insinje, Beloti, Kieza. Trajner: Roberto Mançini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online