VIDEO | Fitore historike për Italinë, “prenotohet” çerekfinalja

Kombëtarja e Italisë mori një fitore të merituar 2 – 0 kundër Kinës në fazën e 1/8-ve të Botërorit të femrave. Kjo është hera e parë që kjo kombëtare kalon një tur me eliminim direkt në Botërorin e femrave. Të shtunën Italia rikthehet në fushë në kuadër të çerekfinales, ku do të ketë përballë fituesen e çiftit Holandë – Japoni.

Një gol në secilën pjesë mjaftoi që italianet të siguronin biletën për më tej. Kombëtarja kineze nuk mundi të çante mbrojtjen e kundërshtareve dhe në ato pak mundësi që “axurret” aziatiket pësuan gol.

Itali 2 – 0 Kinë
Shënues: Xhiasini 15’, Gali 49’

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online