Dëmtohet Sane, ndërlikohet transferimi në Bavari

Mançester Siti arriti ta mundë përsëri Liverpulin dhe të fitojë “Community Shield”. Por triumfi u shoqërua…

Habit Guardiola: Meguajer ishte shumë i shtrenjtë për Sitin

Herri Meguajer është lojtari më i ri i Mançester Junajtid, pasi iu bashkua “Djajve të Kuq”…

Historike! Pep Guardiola bëhet trajneri i parë që ndëshkohet në Community Shield

Mançester Siti dhe Liverpul po diskutojnë titullin e “Community Shield”. Gjatë ndeshjes ka ndodhur një episod…

Klop: S’ia kam idenë çdo bëjë Guardiola, Siti ka një avantazh

Jyrgen Klop ka folur para gazetarëve në prag të finales së “Community Shield” që zhvillohet në…

Guardiola: Nuk e ndërroj vendin me Liverpulin, Topi i Artë nuk funksionon

Sot pasdite në Wembley luhet një supersfidë që hap sezonin e ri, mes Mançester Sitit kampion…

Një legjendë këshilla Guardiolës: Respekto kundërshtarin dhe fiton Championsin

Guardiola është trajeri që aplikon lojën më të bukur të viteve të fundit. Në çdo ekip…

Pep është më i suksesshëm se tre ekipe bashkë, “legjenda” vazhdon

Pep Guardiola është një fitues i lindur. Trajneri spanjoll vit pas viti i shton trofe palmaresit…

Sane te Bajern, Guardiola ka gati 75 mln për zëvendësuesin

Pep Guardiola mund të humbasë shërbimet e Leroi Sane këtë merkato vere, pasi Bajerni i Mynihut…

“Talenti më i madh që kam parë?” Guardiola habit me përgjigjen e tij

Pep Guardiola është një nga trajnerët më të suksesshëm në botë. Strategu spanjoll ka punuar me…

Guardiola nuk i ndan sytë nga Barcelona, këtë herë tenton një supertalent

Mançester Sitit së shpejti do i duhet të privohet nga shërbimet e Leroi Sane. Gjermani nuk…

Sane “mollë sherri”, Rumenige ironizon: Ku di gjë Guardiola se çfarë ndodh?!

Bajerni nuk ndalet në ofensivën e tyre për të transferuar në Bavari Leroi Sane. Gjermanët e…

U mposht nga Ulvs, Guardiola nuk bezdiset dhe thur elozhe

Mançester Siti humbi mundësinë për të shtuar edhe një trofe në palmaresin e tyre, mjaft të…

E bujshme! Mbape e thotë hapur, dëshiron të punojë me Guardiolën

Guardiola është një nga trajnerët me aftësitë më të mëdha për të rritur profesionalisht futbollistët që…

Guardiola takim me Nedved në Torino, arsyeja do t’u habisë

Pep Guardiola do të zbarkojë javën e ardhshme në Torino. Trajneri i Mançester Sitit dhe drejtuesi…

Kapiteni i ri i Sitit, ja zgjidhja e Guardiolës

Pas ikjes së Vinsent Kompani ka mbetur pa pronar shiriti i kapitenit të kampionëve të Anglisë.…

Largohet “Magjistari”, Guardiola ngre në qiell spanjollin

David Silva pas një viti do të mbyllë një epokë. Spanjolli do të ndahet nga Siti…

Guardiola kërkon yllin e Realit, Siti hidhet në sulm!

Pep Guardiola dhe Mançester Siti i tij ende nuk janë zgjuar këtë merkato, teksa akoma nuk…

Hazard te Real Madridi, Guardiola ka mendimin e tij

Eden Hazard është transferimi më i madh i kësaj merkatoje verore. Belgu realizoi ëndrrën e tij…

Guardiola vendos, ka një plan për portierin e Kosovës

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, do të lejojë Arijanet Muriç të largohet nga klubi këtë…

Guardiola: Këtu tifozët kanë diçka speciale, në Spanjë e kundërta

Pep Guardiola është në vitin e tretë te Siti, ku ka gjetur qetësinë e munguar. Spanjolli…

“Tani na kënaqin vetëm golat e Mesit, Grizmanin nuk e fal”

Ish-presidenti i Barcelonës, Zhoan Laporta, është rikthyer të flasë për klubin që ai drejtoi në periudhën…

Largohet një rezervë, Guardiola një thes me para për yllin portugez

Danilo është shumë pranë largimit nga Mançester Siti. Braziliani nuk ka arritur ta gjejë veten te…

“Guardiola nuk ka qenë kurrë objektiv”, drejtuesi i Juves “zbulon” trajnerin e ri

Pep Guardiola te Juve, ishte një spekulim që për ditë të tëra ka mbushur mediat, por…

“Largimi i Pep e shkatërron kampionatin”, rikthehet Van Persi

Robin van Persi është një legjendë e kampionatit anglez të futbollit, pasi me fanellën e Arsenalit…

Juventusi kryen çmendurinë, 96 milionë euro për trajnerin e ri!

Ditën e djeshme u përfol disi që Juventusi e kishte gjetur trajnerin e ri dhe emri…

Siti dhe Guardiola shkruajnë historinë, plotësohet tripleta e trofeve

Mançester Siti rikthehet të ngrejë trofeun e “FA Cup” pas tetë vitesh pritje. Skuadra e Pep…

Ankandi për Grizman, Guardiola shprehet haptazi!

Antuan Grizman e pret një verë “përvëluese”. Pas njoftimit se do të lërë Atletikon, sulmuesi lakohet…

Rivaldo: Guardiola largohet nga Anglia, Spanja i intereson shumë

Legjenda braziliane, Rivaldo, foli për mediat britanike për ish-partnerin e tij në mesfushë, Pep Guardiola, duke…

“Mbreti” i kampionateve, Guardiola vlerësohet me çmimin e madh

Pep Guardiola është trajneri i vitit në Premier Ligë. Spanjolli kurorëzoi me sukses një kampionat mjaft…

“Je trajner m***”, De Brujne habit Guardiolën me deklaratën e tij!

Pep Guardiola e ka nisur karrierën e tij si trajner prej 11 vitesh, teksa deri më…

“Më bën të ndihem injorant”, një trajner i madh mrekullohet nga Guardiola

Pep Guardiola kudo që ka shkuar ka implementuar stilin e tij të lojës. Një “Tiki-Taka” e…

Guardiola ngre në qiell Liverpulin: Trofeu më i vështirë në karrierë!

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, deklaroi pas fitores së sotme në Brajton dhe kurorëzimit kampion…

Guardiola akuzon mediat pro-Liverpul, plasin batutat Karrager-Nevil

Pep Guardiola ka lëshuar një deklaratë të fortë këtë të premte: “Media në Angli po pret…

Batuta për golin e Kompani dhe një “thumbim” për Klop, Guardiola “show”

Pep Guardiola ka folur para gazetarëve në përfundim të ndeshjes ndaj Leister Sitit të fituar me…

50 milionë euro për yllin portugez, Guardiola bën goditjen më të zgjuar të merkatos!

Kur na mbetet edhe pak kohë nga hapja e merkatos, shumica e klubeve kanë nisur të…

Guardiola: Në karrierën time veçoj vetëm këto dy rivalë

Pep Guardiola është dy ndeshje larg trofeut të Premier League. I pyetur para gazetarëve në lidhje…

Guardiola: Liverpuli bëri një ndeshje të pabesueshme përballë Barçës

Pep Guardiola mendon se humbja e Liverpulit kundër Barcelonës nuk do të ndikojë tek të kuqtë…

Sterling: Nëse nuk përmirësohesh, Guardiola të tregon stolin!

Rahim Sterling ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Sitit në dy sezonet e…

Guardiola: S’ka kohë për festë, Liverpuli nuk do gabojë

Mançester Siti është shumë pranë të shpallurit kampion për të dytin vit radhazi i kampionatit anglez.…

Statistikë historike, “Old Trafford” kthehet në fortesën e…Guardiolës

Pep Guardiola është një emër që do mbahet mend gjatë nga tifozët e Mançester Junajtid. Vite…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online