Dëmtohet Sane, ndërlikohet transferimi në Bavari

0

Mançester Siti arriti ta mundë përsëri Liverpulin dhe të fitojë “Community Shield”. Por triumfi u shoqërua me një dëmtim tepër delikat. Leroi Sane doli me kokën poshtë nga fusha. Gjermani pësoi një lëndim dhe u detyrua të kërkonte zëvendësim. Gabriel Hezus hyri në vend të tij që në minutën e 13-të.

Pas ndeshjes 23-vjeçari është parë të largohet nga stadiumi duke çaluar dhe i fashuar në këmbën e djathtë. Mbetet për t’u parë sa serioz është ky dëmtim. Pas kësaj ngrin edhe kalimi i tij te Bajerni. Gjermanët do detyrohen të presin ekzaminimet për të zbardhur sesa do të mungojë gjermani. Më pas pritet një vendim final rreth kësaj blerje.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.