Browsing Tag

Guardiola

Guardiola: Solskjaer gabohet, nuk jam hileqar!

Deklarata e trajnerit të Mançester Junajtid, Ole Gunar Solskjaer, se Mançester Siti përdor si taktike të vetën presingun konstant dhe faullet që në mesfushën kundërshtare, për të marrë sa më pak kartonë të verdhë, ka bezdisur jo pak…

Guardiola: Mizore! Për VAR jam pro, por…

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, foli për BBC Radio 5 Live pas eliminimit dramatik nga Totenhemi, me fitoren 4-3 dhe golin e anuluar nga VAR në shtesë. "Është mizore, por kështu është futbolli dhe duhet ta pranojmë. Në pjesën e…

Guardiola: Tani na duhet gjumë! Kampionatin nuk e lëshojmë

Pep Guardiola nuk mund ta fshinte trishtimin e madh që i solli eliminimi dramatik në çerekfinalet e Champions League. Trajneri spanjoll shmangu polemikat në daljen për shtyp duke uruar Totenhemin për kalimin në fazën tjetër. “Po, është…

Guardiola dhe goli i Liverpulit në fund: “Oh, m*t!”

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, mbeti i zhgënjyer nga fitorja e Liverpulit në minutën e fundit, kundër Totenhemit, të dielën e shkuar, sfidë ku The Reds morën sërish kreun e renditjes në Premier Ligë, edhe pse vetëm momentalisht,…

Siti fluturon, por Guardiola shqetësohet nga Aguero

Mançester Siti fitoi pa u lodhur shumë të shtunën në Londër, ndaj Fulamit të dobët, ndërsa tashmë i gjithë presioni është mbi Liverpulin, që pret Totenhemin paditen e sotme. Gjithsesi, trajneri i Sitit, Pep Guardiola, nuk pret ndonjë…

Siti blindon yllin e mesfushës, firmos rinovimin 6-vjeçar

Mançester Siti ka njoftuar rinovimin e kontratës deri në vitin 2025 me lojtarin portugez Bernardo Silva. Futbollisti i blerë nga Monako në verën e 2017-ës ka treguar një rritje të jashtëzakonshme këtë sezon. Në vitin e parë në Angli,…

Guardiola te Juventusi, merr dhe mesfushorin spanjoll në Torino

Në Itali janë të bindur: Pep Guardiola do të jetë trajner i Juventusit, madje është nënshkruar dhe një kontratë, që do e shohë teknikun spanjoll të qëndrojë në krye të “Zonjës” për katër vitet e ardhshme. Por zërat nuk mbarojnë këtu dhe…

Guardiola i sinqertë: Ishin penallti, na ndihmoi fati

Pep Guardiola tha se është "tifoz i madh i VAR" , pavarësisht se Mançester Siti pati dy penallti kundër dhe mori një karton të kuq ndaj Shalkes, në sfidën e vajtjes për 1/8-at e finaleve në Champions League. Shalke shënoi dy herë…

Siti rimerr kreun, Laport dhe Zhezuz ndëshkojnë Evertonin

Mançester Siti është rikthyer në krye të tabelës së kampionat anglez pas fitores 2 – 0 kundër Evertonit. Aimerik Laport dhe Gabriel Zhezuz ishin protagonistët e takimit të sotëm me dy golat e tyre. “Qytetarët” kalojnë presionin te…

Makineria e Guardiolës kap shifrën e çmendur të golave

Mançester Siti bëhet ekipi i parë në Europë që shënon 100 gola në të gjitha kompeticionet këtë sezon. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola e arriti këtë shifër në minutën e 18-të të ndeshjes së sotme në Huddersfield, kur Danilo shënoi…

FOTO | Siti synon finalen, Guardiola i beson një shqiptari

Mançester Siti do të luajë gjysmëfinalen e kupës “Carabao Cup” përballë surprizës Bërton dhe do të synojë me doemos finalen e këtij kompeticioni, ku e pret Totenhami, skuadër që mposhti Çelsin dje me rezultatin minimal, 1-0. Siti kërkon…

Shkarkimi i Murinjos, Guardiola e Klop motivojnë portugezin

Jyrgen Klop dhe Pep Guardiola kanë komentuar shkarkimin e Zhoze Murinjos nga posti i trajnerit të Mançester Junajtid. Të dy rivalët e portugezit kanë vlerësuar punën e tij dhe janë shprehur të bindur se ai do të rikthehet së shpejti në…

Guardiola i mahnitur nga Muriç: Ai është një gjigant

Arijanet Muriç ishte protagonisti i çerekfinales së “Carabao Cup” midis Lester Sitit dhe Mançester Sitit. Portieri i përfaqësues së Kosovës priti dy penallti të kundërshtarëve dhe në fund skishin si të mungonin elozhet e Pep Guardiolës, i…

Sarri nuk fluturon: Siti tjetër nivel, zor se kapet!

Çelsi mundi sot 2-0 Mançester Sitin, por si Mauricio Sarri, ashtu edhe Pep Guardiola, nuk i dhanë shumë rëndësi këtij rezultati. N’Golo Kante dhe David Luiz shënuan golat që i shkaktuan Sitit humbjen e parë sezonale, duke i dhënë fund…

Sarri: Më trajtoni si Guardiola!

Trajneri Mauricio Sarri i ka bërë thirrje bordit drejtues të Çelsit që të bëjë durim me të, duke hequr një paralele me sezonin e parë të Pep Guardiolës, me spanjollin që nuk fitoi asnjë trofe te Mançester Siti. Çelsi do të ndeshet sot me…

Real apo Siti? Të gjithë presin vendimin e Brahim Diaz

Brahim Diaz është kthyer në qendër të vëmendjes te Mançester Siti. Vetë trajneri Pep Guardiola foli për të ardhmen e sulmuesit 19-vjeçar, kontrata e të cilit mbaron në fund të këtij sezoni. Trajneri spanjoll tha se klubi është i gatshëm të…

Guardiola jep lajmin e keq, Siti humbet goleadorin

Sulmuesi i Mançester Sitit, Serxhio Aguero, nuk do të jetë në dispozicion të Pep Guardiolës në dy ndeshjet e ardhshme ndaj Uotfordit dhe Çelsit. Lajmin e ka konfirmuar trajneri spanjoll në daljen për shtyp për ndeshjen e nesërme. Në…