Historike! Pep Guardiola bëhet trajneri i parë që ndëshkohet në Community Shield

Mançester Siti dhe Liverpul po diskutojnë titullin e “Community Shield”. Gjatë ndeshjes ka ndodhur një episod mjaft i veçantë për historinë e rregullave të reja të vendosura nga FIFA dhe UEFA.

Pep Guardiola pas kontestimeve të shumta ndaj vendimeve të gjyqtarit është ndëshkuar me karton të verdhë. Kjo është hera e parë që një arbitër i Premier Ligës merr një ndëshkim të tillë.

Dy qeveritë më të mëdha të futbollit kanë vendosur të fusin disa rregulla të reja në kuadrin e përmirësimit sa më të madh të disiplinës dhe garës sportive. Një prej tyre është edhe ndëshkimi me karton i trajnerit. Nëse plotësohen 3 të tillë, trajneri do duhet të shohë një ndeshje nga tribuna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online