Browsing Tag

Gjermania

Amiri presion Gjermanisë: Durimi im e ka një fund

Gjermania është një ndër shtetet që e ka mbështetur më së shumti multikulturalizmin. Kombëtarja gjermane është një shembull konkret. Futbollistë me origjinë, polake, shqiptare, sllave, afrikane dhe turke kanë luajtur së bashku me fanellën e…

VIDEO | E pabesueshme, Nojer imiton Nejmarin me Gjermaninë

Manuel Nojer vazhdon të surprizojë. Portieri i Gjermanisë shquhet për lojën e tij me këmbë, por veprimi që ka bërë sot kundër Bjellorusisë, i ka lënë të gjithë pa mend. Kur kishte presionin e dy futbollistëve, Nojer nuk u shqetësua…

“Gjermania e re do rikthejë forcën e vjetër”

Julian Draksler është grumbulluar me kombëtaren e Pancerave pas një viti. 25-vjeçari nuk ka arritur të jetë pjesë e skuadrës në ndeshjet e mëparshme të këtij viti për shkak të dëmtimeve, që kanë rastisur me ndeshjet e Gjermanisë. Mesfushori…

Përjashtimi nga kombëtarja, Humels ka një peng të madh

Mats Humels ishte një ndër tre lojtarët që u përjashtuan bujshëm nga kombëtarja pak javë më parë, me trajnerin Joakim Lëv që njoftoi se Humels, Boateng dhe Muller nuk ishin më në planet e Gjermanisë. Megjithatë, Humels në një intervistë…

Lëv: Kemi ende shumë punë për të bërë, ky fillimi i duhur

Gjermania e nisi me fitore fazën kualifikuese të “Euro 2020”. Transferta ndaj Holandës rezultoi tepër e vështirë, por në fund mundi u shpërblye. Jokaim Lëv u shpreh shumë i gëzuar me lojën  e skuadrës së tij, por paralajmëroi se ka ende…

Luks i shfrenuar nga Sane, habit me veshjen 25000 euroshe

“Mbreti” i modës në kombëtaren gjermane ka qenë padyshim Zherom Boateng. Me lënien jashtë të Boateng, duket se pasuesi i “fronit” do të jetë Liroj Sane. Futbollisti i Mançester Siti erdhi në zyrat e federatës gjermane me një veshje krejt të…

Lëv: Nojer sërish numri një, Gëcen e kam nën vëzhgim

Joakim Lëv ka filluar revolucionin e tij te Gjermania. Trajner i katër herë kampionëve të botës bëri sot publike listën me të grumbulluarit për ndeshjet kualifikuese te “Euro 2020”. Në daljen për shtyp ku prezantoi të përzgjedhurit  e tij…

Lëv fillon revolucionin, tri debutues te Gjermania

Joakim Lëv ka publikuar listën me emrat e grumbulluar për ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020”. Katër herë kampionët e botës kanë një fytyrë krejtësisht të re tani, me vetëm Manuel Nojer, Toni Kros dhe Marko Rojs që kanë mbetur nga skuadra…

Bajerni reagon pas vendimit të Lëv: Jemi të irrituar

Bajerni i Mynihut ka reaguar ditën e sotme me anë të një deklarate për shtyp në lidhje me vendimin e bërë dje publik të Joakim Lëv për t’i mbyllur derën e kombëtares gjermane treshjes së baravezëve Myler, Mats Humels dhe Zherome Boateng.…

Lëv i shkel syrin Realit: Po mbaron koha ime me Gjermaninë!

Hoakim Lëv drejton Gjermaninë që nga viti 2006, kombëtare të cilën e dërgoi në majën e botës në vitin 2014. 58-vjeçari përfundoi në ciklonin e kritikave pas eliminimit të Gjermanisë në fazën e grupeve në Botërorin e Rusisë, për faktin e

Lëv vendos piketat, Gjermania nis nga Nojer

Trajneri i kombëtares gjermane Joakim Lëv ështëi vendosur t’i japë besim të plotë Manuel Nojerit për të ardhmen. 58-vjeçari ka shpjeguar për televizionin ZDF se portieri mbetet numri 1 për momentin. Në Gjermani është hapur prej kohësh

Viti i mallkuar, Gjermania e Lëvit thyen rekordin 33-vjeçar

Viti 2018 nuk është se do të mbahet mend për mirë në kampin e Gjermanisë. Përkundrazi, tifozët e kombëtares duan ta harrojnë sa më shpejt. Ekipi i Hoakim Lëv dështoi në mënyrë të papritur në Botërorin e Rusisë, duke u eliminuar në fazën e…

VIDEO | Surpriza e Gjermanisë, stërvitje me… fëmijë!

Gjermania luan sonte prej orës 20:45 një miqësore kundër Rusisë, ndërkohë që një ditë më parë futbollistët e kombëtares kanë surprizuar një grup fëmijësh që po stërviteshin në kampin e tyre stërvitor. Atmosferë pozitive për të vegjlit,…

Mateus shfaqet ndryshe: Lëv dhe Gjermania më bindën!

Gjermania pësoi një disfatë të hidhur mbrëmjen e kaluar ndaj Francës, teksa e pa veten t’i përmbysej avantazhi i pjesës së parë, pas penalltisë së shndërruar në gol nga Toni Kros. Një lojë e mirë e gjermanëve, sidomos në pjesën e parë, ku…

Statistika e çuditshme, Gjermania si San Marino

Liga e Kombeve është kompeticionin më i ri në Europë dhe deri më tani ka rezultuar mjaft pozitiv, pasi kemi parë ndeshje të ekuilibruara që kanë dhuruar rezultate surprizë. Normalisht vëmendja më e madhe është tek Liga A, ku janë…

Talenti i Bajernit fut në “sherr” Gjermaninë me Brazilin

Një “luftë” e madhe po zhvillohet në distancë midis federatës së Brazilit dhe Gjermanisë. Shkaku i konfliktit është talenti 17-vjeçar Oliver Batista-Mejer, i cili konsiderohet si një prej të rinjve më premtues të futbollit gjerman.…

Boateng në qendër të vëmendjes, largohet nga Kombëtarja

Zherom Boateng nuk është në një moment të mirë, diçka çka u dëshmua dhe në ndeshjen e fundit me Holandës. Mbrojtësi i Bajernit të Mynihut është kritikuar jo pak për paraqitjen e tij. Gjithsesi, në sfidën me “tulipanët” jo gjithçka ka shkuar…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online