Lëv: Nojer sërish numri një, Gëcen e kam nën vëzhgim

0

Joakim Lëv ka filluar revolucionin e tij te Gjermania. Trajner i katër herë kampionëve të botës bëri sot publike listën me të grumbulluarit për ndeshjet kualifikuese te “Euro 2020”. Në daljen për shtyp ku prezantoi të përzgjedhurit  e tij Lëv, preku disa nga çështjet më delikate të kombëtares.

“Kam shumë pritshmëri për këta lojtarë, ndihem me fat që i kam. Vendimet nuk ishin të lehta për mua, por për duhet të marrim vendime të vështira për të qenë gati për të ardhmen. Duam t’i japim lojtarëve të rinj më shumë përgjegjës. Kemi potencial të madh”.

HUMELS, BOATENG, MYLER – “Ata nuk janë të përjashtuar nga kombëtarja. Nuk është se kanë bërë diçka gabim. Kam folur shpesh në telefon me ta këtë javë. Të jeni të sigurt mes nesh ka akoma respekt të anasjelltë. Ata më thanë që do të jenë gjithmonë të gatshëm për kombëtaren. Nuk e di çfarë do të ndodhë në të ardhmen”.

NOJER – “Manuel Nojer mbetet portieri numër një, kjo gjë s’do të ndryshojë. Marku (ter Shtegen) do të ketë shansin e tij, është e sigurt, por aktualisht Nojer është kapiteni dhe numri një”.

GËCE – HEKTOR – “Jam shumë i gëzuar me Mario Gëcen. Ai po rikthehet në formë, po e vëzhgoj. Hektor nuk luan më si mbrojtësi i majtë te Këlni, prandaj nuk e kam thërritur, por gjithsesi ai ka ende interesin tim”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.