Gjermania në rënie të lirë, si Shqipëria! Kosova ngjit një shkallë

0

FIFA ka publikuar renditjen për muajin shtator. Kreu i renditjes ka mbetur i njëjtë, teksa Belgjika është e para e ndjekur nga Franca. Brazili mbyll podiumin, ndërkohë që Anglia është ngjitur në vendin e pestë, një pozicion pas Kroacisë. Gjermania ka pësuar sërish rënie, teksa tanimë ka zbritur me dy vende dhe pozicionohet e 14-ta. Holanda është ngritur me dy pozicione dhe ndodhet direkt pas skuadrës së Joakim Lëv.

Shqipëria e Kristian Panuçit, pas humbjes me Izraelin në transfertë, ka humbur tre pozicione dhe tani renditet në vendin e 60-të. Kosova, ndryshe nga kuqezinjtë është ngjitur me një vend. Gjithsesi janë në vendin e 137-të në renditjen e FIFA-s.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.