Mercedes-Benz dhe kombëtarja gjermane ndahen pas 45 vitesh, ja sponsori i ri

0

Kombëtarja gjermane e futbollit nuk do të ketë më produkte me stemën e kompanisë së njohur automobilistike “Mercedes-Benz”. Duke filluar nga dita e sotme, sponsori i përgjithshëm i “Die Mannschaft” do të jetë “Volkswagen”.

Kompania e cila është shitësi më i madh i makinave në botë, ka bindur federatën gjermane me një ofertë prej 30 milionë eurosh në sezon, plus 6 milionë euro të tjera në formë bonusesh në varësi të paraqitjeve të kombëtares.

“Mercedes-Benz” ka qenë sponsori i kombëtares gjermae për 45 vite. Tani me kontratën e re, stema e e “Volkswagen” do të jetë në të gjitha produktet e kombëtares gjermane.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.