Browsing Tag

Elbasani

Suta tek Elbasani? Tekniku: Mora dy oferta, por kam kontratë

Trajneri i Luzi 2008, Anxhelo Suta, ka dalë këto ditë në skenën e merkatos për stolin e Elbasanit. Në një bisedë me SportEkspres.com, ai deklaroi se gjatë këtyre ditëve i kanë ardhur dy oferta nga klube të Kategorisë së Parë, por jo…

Gjykata zvarrit procesin, Elbasanin e duan biznesmenë vendas!

Lajmin se në Elbasan do “zbarkojnë” dy biznesmenë shqiptarë për të financuar te skuadra e Elbasanit, SportEkspres.com e bëri publik ditë më parë, nëpërmjet presidentit të klubit, Arben Laze. Në atë deklaratë, Laze tregoi se dëshira e…

Bylisi apo Flamurtari? Hoxhaj nuk tundohet nga Superiorja

Mbrojtësi 22-vjeçar, Nertil Hoxhaj, e mbylli sezonin tek Elbasani, por këto ditë pa aktivitet zyrtar nuk kanë qenë të “qeta” për ballshiotin. Kjo për shkak se për të kanë treguar interes dy skuadra në Kategorinë Superiore, edhe pse ai…

1 qershori, gjest i bukur i lojtarit të Elbasanit

Antonio Gjyla, futbollisti i moshave të Elbasanit, me rastin e 1 qershorit ka bërë një gjest të madh, duke i bukuruar ditën e shënuar disa fëmijëve në nevojë. Gjyla ka shpërndarë disa dhurata dhe shumë topa futbolli, duke shtuar buzëqeshjen…

Elbasani feston me “tris”, arrihet mbijetesa në të Parën

Elbasani ka marrë një fitore bindëse 3-0 përballë Luzi 2008, duke siguruar kështu qëndrimin në Kategorinë e Parë dhe në sezonin e ardhshëm. Dopieta e Micit dhe goli i Ferhatit kanë mjaftuar që Elbasani të triumfojë, duke shmangur kështu…

Dushku: Derbi është i paparashikueshëm, por fiton Elbasani

Situata e Elbasanit është shumë e vështirë, pasi diskutohet mbijetesa në Kategorinë e Parë. Të kushtëzuar nga financat e dobëta dhe gjyqet pa mbarim me kompaninë angleze, tashmë verdhebluve u duhet të shtrëngohen fort të mos rikthehen në…

Dosti: Situatë e vështirë, por Elbasani shpëton!

Pasi provoi edhe Kategorinë e Dytë, Elbasani u rikthye në Kategorinë e Parë dhe të gjithë prisnin që të ishte protagonist në këtë kategori. Situata është ndryshe dhe kur janë luajtur 20 javë kampionat,  skuadra verdheblu ndodhet në zonën e…

E konfirmon Arben Laze, një kompani italiane tenton Elbasanin

Edhe pse janë ende në mbyllje të procesit gjyqësor me Kompaninë angleze "Manchester Group", drejtuesit aktualë të skuadrës verdheblu kanë gati një alternativë tjetër për privatizimin e klubit. Për SportEkspres.com, Presidenti Arben Laze…

Triumfojnë Besa e Shënkolli, paqe mes Dinamos dhe Apolonisë

Përballje të shumta miqësore të zhvilluara sot. Interesant në Fier takimi mes Apolonisë vendase dhe Dinamos. Një përballje e mbyllur në barazim 1-1, me fierakët që arritën të shënonin të parët me anë të Mehmetit. Blutë nga kryeqyteti…

Duka nuk i mjafton Elbasanit, Lushnja i mohon fitoren e parë

Elbasani nuk di të fitojë. Edhe pse arriti të shënojë i pari kundër Lushnjës, në fund ka marrë vetëm një pikë, pasi gjithccka u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1. Pika e parë për verdheblutë, që po kalojnë një periudhë shumë të vështirë.…

Derbi Turbina-Elbasani do luhet pa tifozë

Skuadra e Turbinës nuk e ka nisur mirë sezonin e ri futbollistik 2018-2019, duke pësuar dy humbje rresht dhe një për kupe. Te shtunën cërrikasit do të presin në fushën e tyre verdheblutë e Elbasanit, që kanë po dy humbje në kampionat dhe…

Dorëheqjet në modë, Arbri pasohet nga një tjetër

Gersi Arsbri ishte i pari që dha dorëheqjen në Kategorinë e Parë. Ish-mesfushori u largua nga drejtimi i Tomorit dhe arsyetimi i tij ishte se e bëntë diccka të tillë për arsye familjare. Ndryshe situata në Elbasan. Mungesa e merkatos ka…

Nuk është Roberto Karlos, shijoni perlën e Nertil Hoxhajt!

Nertil Hoxhaj është një element i formuar te Partizani, klub me të cilin debutoi në maj të vitit 2016 në ndeshjen e fundit të kampionatit kundër Teutës. Mbrojtësi i majtë, më t’u mbyllur sezoni mori një ofertë nga Flamurtari dhe u…

Bindin Egnatia dhe Besa, Vllaznia ngec ndaj Shënkollit

Ekipet e Kategorisë së Parë kanë zhvilluar sot disa miqësore përgatitore para fillimit të kampionatit të ri.  Vllaznia e Hasan Likës luajti sot ndaj Shënkollit. Takimi përfundoi me rezultatin 1-1 dhe goli për shkodranët erdhi nga…

Vllaznia ngec në derbi, paqe mes Elbasanit dhe Lushnjës

Vllaznia sezonin e ardhshëm do të luaj në Kategorinë e Parë dhe përgatitjet i ka nisur vonë. Për këtë arsye edhe miqësoren e parë e zhvilloi ditën e sotme kundër Veleçikut fqinj. Edhe koplikasit do të luajnë në të njëjtën kategori me…

Elbasani triumfon në Derbin ndaj Turbinës

Te merkuren ne oren 18:00 ne ambjentet e kompleksit sportiv "Shefqet Lamcja" te Elbasanit eshte zhvilluar derbi miqesor i prefektures midis Elbasanit dhe Turbines. Te dyja ekipet kane provuar shume lojtare dhe kane zhvilluar nje ndeshje te…

Elbasani, merkato dhe rikthime

Elbasani do të kërkojë me çdo mënyrë që të mbajë vendin e parë në klasifikim, në mënyrë që në fund të edicionit të ngjitet në Kategorinë e Parë. Duhet thënë se ecuria që elbasanasit kanë pasur deri më tani ka qenë një nga më të mirat në…

Anglezët vijnë në Elbasan

Renato Hyshmeri me shumë gjasa do të luajë me verdheblutë sezonin e ardhshëm Anglezët që kanë blerë aksionet e KF Elbasanit, do të vijnë ditën e sotme në Elbasan enkas për skuadrën. Burime të "Sport Ekspres" pranë klubit elbasanas…

Bella përforcon mbrojtjen verdheblu

Elbasani e ka lënë pas humbjen 0-3 në Kupë ndaj Luftëtarit para dy ditësh dhe është duke vijuar normalisht përgatitjet në kompleksin sportiv “Shefqet Lamçja”. Përpos ruajtjes së një pjese të mirë të titullarëve të edicionit të kaluar, në…

Më në fund, Elbasani zbret në fushë!

Fatmir Popja Elbasani zhvilloi ditën e djeshme pranë kompleksit sportiv "Shefqet Lamçja" seancën e parë stërvitore. Për herë të parë nën drejtimin e dy ish futbollistëve të kësaj skuadre në rolin e trajnerit, Eriol Merxha dhe Endri…

Dy kampionë në krye të Elbasanit

Eriol Merxha dhe Endri Dalipi, ish-futbollistë të spikatur do të drejtojnë verdheblutë sezonin e ardhshëm Fatmir Popja Elbasani i ri po fillon të marrë "jetë", pasi ditën e djeshme klubi ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës.…

Humor Etike, Elbasani-Turbina nën hetim!

U mblodhën për Skënderbeun, por meqë ishte “patate e nxehtë” ose u tepronte koha, vendosën të hetonin dy klube të tjerë, Elbasanin dhe Turbinën! Perlat e Komisionit të Etikës nuk kanë fund, mjafton të kujtojmë që më parë kanë dënuar…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online