Elbasani triumfon në Derbin ndaj Turbinës

0

Te merkuren ne oren 18:00 ne ambjentet e kompleksit sportiv “Shefqet Lamcja” te Elbasanit eshte zhvilluar derbi miqesor i prefektures midis Elbasanit dhe Turbines. Te dyja ekipet kane provuar shume lojtare dhe kane zhvilluar nje ndeshje te mire. Ndeshjen e kane ndjekur jo pak tifoze, ku pervec vendasve nuk kane munguar dhe ata nga Cerriku. Verdheblute kane fituar minimalisht dhe golin per ta e kane shenuar Mici ne minuten e 70′.

Mariglen Miraka

ELBASANI 1 – 0 TURBINA

Shënues: Mici 70’

ELBASANI: Hasfatija, Selimaj, Duka, Dishani, Beqiri, Koçani, Allkja, Çangu, Bullari, S. Bajrami, Sadiku. (U aktivizuan: Harja, Asllani, Dervishi, Bogdani, Hanoli, Bella, Ukaj, Suvarija, Mici, Hoxhaj, A. Lleshi, J. Lleshi, Balla). Trajner: E. Merxha

TURBINA: Çollari, Zeneli, Daci, Dervishi, Gazheli, Taullah, Xhelili, Ejoh, Cara, Ugo, Doda. (Varfi, Cami, Qosja, Hysi, Bërdufi, Sina, Lleshi, Shkreta, Hasa, Beqiraj, Pula, Alillari, Vrapi, Mema, Gjika). Trajner: S. Bardhi.

GJYQTARË: A. Mahmuti, U. Korra, E. Gjoni (Elbasan)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online