Bindin Egnatia dhe Besa, Vllaznia ngec ndaj Shënkollit

0

Ekipet e Kategorisë së Parë kanë zhvilluar sot disa miqësore përgatitore para fillimit të kampionatit të ri.  Vllaznia e Hasan Likës luajti sot ndaj Shënkollit. Takimi përfundoi me rezultatin 1-1 dhe goli për shkodranët erdhi nga qendërmbrojtësi rumun Dan Ignat, lojtar ky i ardhur në provë para pak ditësh.

Fitore kanë arritur dhe Besa e Egnatia. Kavajasit e drejtuar nga Gentian Begeja fituan 1-2 ndaj vendasve të Elbasanit falë golit të pogradecarit të Albi Çekiçi dhe një autogoli të elbasanasve, ndërsa rrogozhinasit mundën në shtëpi Erzenin me rezultatin 3-2.

Rezulatet e miqësoreve të ditës së sotme

Shënkolli – Vllaznia                           1-1

Elbasani – Besa                                  1-2

Egnatia – Erzeni                                  3-2

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.