Pjaniç shpjegon çelësin e suksesit: Në derbi vendos…

Juventusi doli me kokën lart nga ndeshje derbi ndaj Torinos. Gjithçka u vendos nga goli i…

Shifrat e derbit, Partizani nuk e lëshon kryeKUQytetin!

Kryeqyteti dominohet dhe ngjyroset me të kuqe prej 7 shkurtit të vitit 2014, kur braziliani Gilberto…

VIDEO | Mi në tribunë, flakë dhe thumbime për Fanatics e… Serbinë!

Derbi luhet edhe në tribuna, ku spektakli nuk ka munduar ndër vite. Fanatics mungojnë sot, por…

Foto | Sherr pas derbit, nuk kursehen as flakadanët

Derbi ka rivalitet të madh dhe shpesh ka edhe konflikte. Kështu ka ndodhur pas ndeshjes Partizani-Tirana,…

Alban Hoxha befasia e madhe, Mema zgjidh dilemën e vetme

Derbi Partizani-Tirana nis prej orës 18:00, ndërkohë që trajnerët kanë vendosur për formacionet. Ka surpriza, pasi…

Nikolli: Organizimi i derbit është përgjegjësi e madhe

Mario Nikolli u bë pjesë e klubit të Tiranës duke marrë detyrën e specialistit së marrëdhënieve…

Nga Kërçiku te Muça, fizioterapisti i Tiranës hap “kartat”

Tirana do të ketë vetëm një mungesë në ndeshjen e sotme me Partizanin. Fizioterapisti Arzen Voci…

E çuditshme, tifozët e Partizanit nuk i zgjon as derbi!

Luhet deri i kryeqytetit dhe në kafene, pjesa më e madhe e njerëzve diskutojnë për këtë…

Dinamoviti që vendosi derbin: Partizani më lart, ju tregoj përballjet e dikurshme!

Arbën Milori prej kohësh e ka mbyllur me futbollin e luajtur, por është një nga ata…

Derbi i kryeqytetit, si pritet të luajnë Tirana e Partizani

E premte, ora 18:00. “Selman Stërmasi” do të jetë arena ku Partizani dhe Tirana do të…

Derbi, Halili: U jemi borxhli tifozëve, kam gabuar me diçka!

Tirana po përgatitet për derbin, ndërkohë që në seancën e sotme stërvitore ishte i pranishëm edhe…

Nga atmosfera e derbit, tek analiza e ekipeve: “skaneri” i Starovës

“Derbi është një moment i veçantë i kampionat. I gjithë stadiumi është plot, nuk gjen dot…

Nga goli i Gilbertos, te derbi i 15-të: “Epoka e kuqe” e kryeqytetit

Rikthehet derbi dhe Tirana është ende në kërkim të fitores. Janë plot 14 ndeshje që bardheblutë…

Çmime “të kripura” për derbin, Partizani vendos!

Takimi mes Partizani dhe Tiranës do të zhvillohet këtë të premte në orën 18:00, në stadiumin…

Një tribunë bosh dhe “Fanatics” në zonën e kuqe, nis derbi

Vëmendja më e madhe për javën e 15-të do të jetë në derbin e kryeqytetit. Partizani…

Telushi: Jam ruajtur për derbin, goli nuk ishte meritë e Flamurtarit

Bruno Telushi bëri mjaft mirë me Partizanin e tij, por nuk arriti që të merrte pikë…

Derbi i kryeqytetit, rrezikojnë gjashtë lojtarë

Asion Daja dhe Ardit Hila ia kanë hedhur dhe për shkak të kartonëve të verdhë nuk…

Gega flet mbi rivalët: Më vjen keq për Tiranën…

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, ka qenë i ftuar në emisionin “Fair-Play” në “Ora News”,  ku…

VIDEO / Dueli i përjetshëm, barazim dhe sherr masiv në Stamboll

Derbi i Stambollit midis Gallatasarajit dhe Fenerbahçes u shoqërua me skena kaotike në sekondat e fundit…

Albertini: Donaruma gaboi rëndë, por jo vetëm ai

Demetrio Albertini, ish-mesfushori i Milanit, nuk ka ngurruar të flasë pas derbit që kuqezinjtë humbën kundër…

Ikardi fundos Milanin në limite, festë zikaltër në “San Siro”

Në Milano ka festë dhe trishtim. Interi është fituesi i derbit të Milanos dhe për këtë…

Derbi i Milanos vendos një rekord të ri, Interi ndan lajmin me tifozët

Derbi i Madoninës vazhdon të thyejë rekorde. Klubi i Interit, që është dhe organizatori i ndeshjes…

Gjilani triumfon në derbi, Duro pëson humbjen e parë me Dritën

Gjilani ka fituar derbin ndaj Dritës me rezultatin 1-0. Golin e fitores e ka shënuar sulmuesi…

Sentamu: Humbëm më shumë se një ndeshje, por…

Junus Sentamu e nisi nga minuta e parë në derbi kundër Partizanit, por nuk ia doli…

Hoxha: Lojtarët e rinj e patën të vështirë, ja pse vlen më shumë fitorja në derbi

Alban Hoxha ka folur për mediat pas ndeshjes me Tiranën. Kapiteni i “demave” është shfaqur mjaft…

Derbi i kryeqytetit, rezultatet në 14 ndeshjet e fundit!

 Tirana duhet të presë ende për të fituar në derbi, ndërkohë që tashmë shtohet numri i…

Braçe akuza pas derbit: Kombëtare menaxherësh, shihni Trashin dhe Asanin

Mbas fitores së Partizanit në derbin ndaj Tiranës s’kishte si të mos mungonte një reagim nga…

Tirana, thellohet borxhi me tifozët!

Kryeqytetit, por dhe Kategorisë Superiore, i kishte munguar shumë një derbi i tillë, flasim për atmosferën…

Trashi: Ze Maria të shohë kush bëri një gjuajtje, ne apo Tirana

Lorenc Trashi ka treguar për “Supersport” në emisionin “Gol pas Goli” se ai dhe lojtarët e…

VIDEO / Gëzim dhe tension, kontrasti në përfundim të derbit

Fitorja e Partizanit në derbin e kryeqytetit solli skena krejtësisht të kundërta në tribunat e tifozerive…

VIDEO | Tiranë zhgënjyese, kryeqyteti gjithnjë e më “i kuq”

Është mbyllur derbi i 150-të në “Selman Stërmasi”. Partizani arrin të marrë një fitore 0-1 ndaj…

Ngacmime dhe respekt, koreografi që veç derbi i dhuron

Nuk kishte si të mungonte spektakli në derbin e kryeqytetit. Tifozeritë e të dyjave skuadrave kanë…

DERBI | Skuadrat mbërrijnë në “Selman Stërmasi”, shqetësojnë kushtet atmosferike

Duhen dhe pak orë për të nisur derbi i munguar i kryeqytetit, skuadrat kanë mbërritur në…

VIDEO | “Nis” derbi, “Tirona Fanatics” në marshim

Në orën 19:45 do të nisë ndeshja më e rëndësishme e javës së shatë të Kategorisë…

Karabeci përfundon në tribunë, Halili vendos premio për fitoren

Erando Karabeci ka humbur vendin e titullarit prej javësh, por situata duket se merr përmasa të…

Policia e qartë para derbit: Këto janë masat, kaloni në rrugët e caktuara!

Policia e Shtetit ka publikuar masat e marra për ndeshjen Tirana-Partizani, që zhvillohet sonte prej orës…

Parolo: Derbi është ndeshja e njerëzve, vendos Imobile!

Derbi është ndeshje ndryshe nga të tjerat. Marko Parolo e ka kuptuar dhe e di shumë…

Avullojnë biletat, vetëm një tribunë ende në shitje

Takimi mes Tiranës dhe Partizanit është një nga sfidat më tërheqëse për tifozët, të cilët nuk…

Cungu: Derbi? Herët të bëjmë llogari, jemi për titull!

Kukësi ka marrë tre fitore radhazi në kampionat dhe sigurisht që në kampin verilindor janë të…

Alban Hoxha: Kush humbet derbin nuk bën, e mbyll te Partizani!

Alban Hoxha, kapiteni i Partizanit, doli sot para mediave. Portieri i të kuqve ka treguar se…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online